Solaris dodá do Lublinu další elektrobusy Urbino 12 electric

Polský výrobce podepsal dne 8. května 2020 smlouvu s provozovatelem veřejné dopravy v Lublinu na dodání 12 elektrobusů Solaris Urbino 12 electric. První vozidla by měl dopravce převzít v listopadu 2021, posledních pět elektrobusů bude dodáno v první polovině roku 2022.

Celková hodnota všech smluv na objednané elektrické autobusy, sedm nabíjecích stanic a poprodejní servis přesahuje 32 milionů PLN.

Elekrobusy budou vybaveny klimatizací, USB porty pro nabíjení drobné elektroniky, nejmodernějším informačním systémem pro cestující, včetně vizuálního monitorovacího systému a systému počítání cestujících. Celková obsaditelnost vozidla bude 70 cestujících (27 sedících).

Foto: Solaris Bus & Coach

Vozidla budou poháněna bateriemi Solaris High Power o kapacitě 116 kWh, které jsou přizpůsobeny častému a rychlému nabíjení. Elektrické autobusy budou nabíjeny pomocí tradičního systému plug-in a během několika minut pomocí sběrače namontovaného na střeše.

Spolupráce města Lublin a Solarisu sahá až do roku 1996, kdy Lublin objednal první autobusy značky Solaris. V loňském roce bylo objednáno 15 kloubových trolejbusů typu Solaris Trollino 18 a 20 elektrických autobusů Solaris Urbino 12 electric.

Podpis smlouvy dne 8.5.2020.
(Zleva: Grzegorz Malec, ředitel ZTM Lublin a Krzysztof Musiał, obchodní ředitel, Solaris Bus & Coach).

Dopraváček, zdroj: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: