Arriva investovala do ochranných prostředků v období pandemie již přes 15 milionů korun, propad tržeb odhaduje okolo 85 %

Společnost Arriva investovala do ochranných prostředků prozatím částku přesahující 15 milionů korun. Autobusy i vlaky prochází i nadále pravidelnou ozonizací interiérů, například dezinfekce jednoho 12metrového autobusu ozonem zabere minimálně půlhodinu. Tato metoda účinně odstraňuje viry, bakterie, původce zápachu a je několikanásobně účinnější než dezinfekce běžnými chemickými prostředky

„Do nákupu ochranných pomůcek, dezinfekčních prostředků nebo vitamínů pro zaměstnance jsme investovali už přes 15 milionů korun. V částce jsou zahrnuty i náklady na nákup ozonérů a dezinfekcí pro úklid našich vozů” uvedl pro portál Dopraváček tiskový mluvčí společnosti Arriva Jan Holub.

Společnost Arriva nebyla nucena řešit aktuální nižší poptávku přepravy cestujících snižováním stavu svých zaměstnanců. Propad tržeb z osobní přepravy ovšem odhaduje okolo 85 %.

Řada zaměstnanců zůstala doma a pečuje o děti, které nemohou do škol a školek. Někteří dočerpali starou dovolenou, průběžně čerpají i další. Nechceme nic ponechat náhodě a tam, kde je to možné, zaskakují za starší zaměstnance, kteří se necítí v této době dobře, mladší kolegové“ doplnil Jan Holub.

K obnovení provozu linek dochází postupně podle požadavku objednavatelů a rostoucího počtu cestujících.

Již v pondělí 27. dubna 2020 rozjela Arriva své expresní autobusy mezi Teplicemi a Prahou. Začátkem května se vrátilo spojení mezi Prahou a Pískem a autobusy se rozjely i na linkách do Nové Paky, Vrchlabí, Špindlerova Mlýna nebo Dvora Králové nad Labem, Janských Lázní, Trutnova a Pece pod Sněžkou. Cestující na Moravě začali opět využívat Arriva Expresů na linkách Olomouc – Prostějov – Brno a Přerov – Kroměříž – Brno.

Dopraváček

Leave a Reply

%d bloggers like this: