Od pondělí 18. května rozjede Arriva většinu vlaků, opět vyjede i městská linka S49

Společnost Arriva informuje o návratu většiny vlaků na rychlíkových tratích od pondělí 18. května. Cestujícím se vrátí i městská linka S49 na trase Praha-Hostivař – Roztoky u Prahy.

Víkendové rychlíky z Prahy do Tanvaldu a Rakovníka se dočkají posílení o další vůz a převezou tak více cestujících a kol než dosud. Podle Arrivy se bude jednat o spoje s odjezdem v 7:20 a 9:20 z Prahy hlavního nádraží a v 15:59 a 17:59 z Tanvaldu.

Informace společnosti Arriva:

R21 Praha – Tanvald

Obnoven je provoz všech rychlíků, včetně prvního ranního a posledního večerního v úseku Mladá Boleslav – Praha a opačně, v provozu bude i rychlík s odjezdem v 11:20 z Prahy hlavního nádraží, na základě požadavku Libereckého kraje ale jede jen do Turnova. Původní rychlík s odjezdem v 13:44 z Tanvaldu začne svou jízdu až v Turnově, víkendové rychlíky v 7:20 a 9:20 z Prahy hlavního nádraží a v 15:59 a 17:59 z Tanvaldu jsou posíleny o další vůz vhodný pro přepravu kol.

R22 Kolín – Rumburk – Šluknov

Obnoven je provoz všech vlaků i v úseku Svor – Rumburk, kvůli pokračujícímu výlukovému jízdnímu řádu na trati Rumburk – Dolní Poustevna ale nejede žádný vlak Arrivy v úseku Rumburk – Šluknov.

R24 Praha – Rakovník

Obnoven je provoz všech rychlíků, víkendový rychlík s odjezdem v 9:05 ze stanice Praha-Bubny Vltavská a v 17:23 z Rakovníka je kapacitně posílen, o víkendu 16. a 17. května budou rychlíky posíleny pro návštěvníky Muzea v Lužné u Rakovníka,

Od 1. června 2020 budou po ukončení výluky Negrelliho viaduktu rychlíky odjíždět opět ze stanice Praha Masarykovo nádraží.

R26 Praha – Příbram – České Budějovice

Obnoven bude provoz pátečních posilových i víkendových rychlíků, drobné omezení v úseku Písek – Protivín.

S49 Praha-Hostivař – Roztoky u Prahy

Obnoven je provoz všech osobních vlaků na trase.

Dopraváček, zdroj: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: