V pondělí 25. května vyjedou expresy Berliner z Prahy do Drážďan a Berlína, zatím bez restauračních vozů

Od pondělí 25. května obnoví České dráhy první mezinárodní linku. Na svou první cestu po pandemii se vydají expresy Berliner z Prahy do Drážďan a Berlína. V první fázi půjde o tři páry spojů, prodloužení do Hamburku a Kielu stejně jako obnovení provozu dalších mezistátních linek, např. Vindobona z Prahy a Brna do Vídně a Štýrského Hradce, se uskuteční v průběhu června. Vlaky budou zatím v provozu bez restauračních vozů.

V první etapě obnovení mezistátní dopravy pojedou vlaky Berliner pouze třikrát denně mezi Prahou a Berlínem podle platných jízdních řádů. Na hranicích však budou zatím až do ukončení příslušných opatření probíhat namátkové kontroly cizineckou policií. Vlaky pak budou pokračovat za hranice až po této proceduře, proto žádáme cestující o pochopení a upozorňujeme je, aby při plánování svých cest počítali s určitou časovou rezervou při příjezdu do své cílové nebo přestupní stanice,“ vysvětluje okolnosti provozu ředitel odboru dálkové dopravy Českých drah Petr Vondráček.

Běžný pobyt vlaků na hranicích je pouze několik málo minut, které v současné mimořádné situaci nemusí stačit k provedení předpokládaných kontrol.

 „S partnery v zahraničí jednáme o dalším rozšiřování mezistátní vlakové dopravy, jak to umožní epidemiologická situace v příslušných státech a procedury na hranicích. V červnu předpokládáme obnovení provozu také dalších vlaků Berliner a prodloužení jejich plánovaných tras do Hamburku a Kielu. S kolegy z rakouských ÖBB bychom mohli obnovit provoz railjetů Vindobona z Prahy a Brna do Vídně a Štýrského Hradce a Jižních expresů z Prahy a Českých Budějovic do Lince, odkud jsou přípojnými vlaky snadno dostupné Čechy vyhledávané turistické oblasti ve středním a západním Rakousku,“ říká Petr Vondráček.

Ve směru do Německa se bude jednat o následující spoje:

  • EC 178 Berliner Praha hl.n. (6:26) – Berlin Hbf (tief) (10:42),
  • EC 174 Berliner Praha hl.n. (10:26) – Berlin Hbf (tief) (14:42),
  • EC 170 Berliner Praha hl.n. (16:26) – Berlin Hbf (tief) (20:42)

Ve směru z Německa do Prahy půjde o vlaky:

  • EC 171 Berliner Berlin Hbf (tief) (6:56) – Praha hl.n. (11:36) – v provozu od úterý 26. května,
  • EC 175 Berliner Berlin Hbf (tief) (12:56) – Praha hl.n. (17:36),
  • EC 179 Berliner Berlin Hbf (tief) (16:56) – Praha hl.n. (21:36).

Dopraváček, zdroj: ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: