Česká dráhy nasadí v příštím roce na expresy do Chebu nové soupravy

Výroba deseti pětivozových netrakčních souprav pro linky Západní expres Praha – Plzeň – Cheb a Krušnohor Praha – Ústí nad Labem – Karlovy Vary – Cheb v konsorciu Siemens-Škoda je v plném proudu. První jednotka už dostává finální podobu a do prvních vozů se začíná instalovat interiér.

Nová koncepce ucelené soupravy zajistí vyšší bezpečnost, nižší hlučnost uvnitř soupravy i pohodlnější průchod vlakem. V soupravě budou zařazeny vozy 1. a 2. třídy, vůz vybavený pro komfortní cestování osob na vozíku s nástupní plošinou a bezbariérovým WC,  pro cestující s dětmi zde bude místo pro kočárky a dětské kino, v krajním voze se bude nacházet místo pro uložení jízdních kol. 

Vozy nabídnou plně klimatizovaný moderně řešený interiér s pohodlnými sedačkami. Vlaky budou vybaveny WiFi připojení k internetu, elektrickými zásuvkami a porty USB pro dobíjení přenosné elektroniky a audiovizuálním informačním systémem.

Moderní soupravy typu ViaggioComfort jsou nejmodernějšími osobními vozy v Evropě. Po opuštění výrobního závodu projdou soupravy sérii zkoušek a schvalování. Zkušební provoz s cestujícími se uskuteční během příštího roku a od prosince 2021 je již plánované pravidelné nasazení na spojích Západní expres a Krušnohor. 

ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: