v Moravskoslezském kraji končí prázdninový provoz autobusů, vlaky zůstávají v letním režimu

Autobusy jezdily v Moravskoslezském kraji podle prázdninových jízdních  řádů od 16. března, kdy byly kvůli pandemii koronaviru uzavřeny školy. Kraj zrušil i turistické autobusové linky, například všechny spoje na Ovčárnu.

Obnovíme i turistické spoje včetně spojů na Ovčárnu. U nich připravujeme na zimu povinně místenkový systém. Aby nedocházelo k tomu, že se turisté, kteří se vracejí z Pradědu, nevejdou do posledního autobusu,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a dodal: „Samozřejmě pokračujeme v důkladné dezinfekci vnitřních prostor autobusů. Plaťte, pokud možno především ODISkou a tam, kde to jde, platební bankovní kartou. Když už opravdu musíte platit hotově, nachystejte si přesnou částku.“

Vlaky budou v Moravskoslezském kraji od 25. května jezdit i nadále podle prázdninových jízdních řádů. „Vlaky zůstávají v letním režimu proto, že většina žáků a studentů, kteří se dopravují vlaky, do školy nenastoupí. Pro ty, kteří ano, přidají České dráhy na vybraných tratích ranní školní vlaky. Bude to například na trati 323 Ostrava – Valašské Meziříčí, trati 310 Opava – Krnov – Olomouc nebo na trati 310 Opava – Krnov – Olomouc,“ řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka s tím, že i ve vlacích je nutné dbát na zvýšenou hygienu.

V jedenácti vybraných vlakových soupravách CityElefant 471 a RegioPanter 650, které v Moravskoslezském kraji zajišťují zhruba 100 spojů denně, jsme dokončili nástřiky interiérů pomocí nanotechnologie s aktivními částicemi, která by měla výrazně snížit množství bakterií a virů v interiéru vozidla. Pokud se měřením potvrdí předpokládaná funkčnost, jsme připraveni stejnou technologii použít i v autobusech,“ dodal náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Moravskoslezský kraj

Leave a Reply

%d bloggers like this: