DPP zakoupil od Plzeňských městských dopravních podniků trolejbus za 238 tisíc Kč bez DPH

Vůz Škoda 24Tr Citybus DPP zakoupil od Plzeňských městských dopravních podniků za 238 tisíc Kč bez DPH. Trolejbus bude využíván primárně pro výuku řidičů i servisního personálu v souvislosti s připravovanou elektrifikací vybraných autobusových linek v Praze, označen bude evidenčním číslem 9508. V Plzni tento trolejbus sloužil od roku 2005 pod evidenčním číslem 500.

Dopravce plánuje jeho zavedení do provozu v průběhu letošních letních prázdnin a chystá jej nasazovat také na linku č. 58 mezi Palmovkou a Prosekem. Přesný termín zahájení provozu bude záležet na vývoji oprav kanalizace a vozovky v Prosecké ulici. V DPP bude sloužit do doby nákupu nových trolejbusů, na které chystá vypsat výběrové řízení v průběhu letošního léta. Poté bude trolejbus využívat jako služební a školní vůz.

Foto: Ondřej Volf (DPP)

Podle informací DPP projde v následujících týdnech trolejbus v Ústředních dílnách v Hostivaří technickou kontrolou a nejnutnějšími opravami. Poté bude přelakován do stejného barevného provedení, jaké má u svých autobusů typu Citybus a osadí do něj informační systém PID.

Trolejbus jsme zakoupili nejen kvůli nutnosti výuky řidičů, ale zejména servisního personálu DPP. Připravujeme elektrifikaci několika autobusových tratí v Praze, musíme se proto na to včas připravit i po personální stránce. K tomu nám postačí i tento zachovalý starší vůz, který donedávna jezdil v Plzni,“ řekl Jan Šurovský, člen představenstva DPP a technický ředitel – Povrch a dodal: „Tento trolejbus nicméně budeme nasazovat také na zatím jedinou pražskou trolejbusovou linku č. 58 z Palmovky na Prosek. Předpokládáme jeho uvedení do provozu v průběhu letošních letních prázdnin, přesný termín nasazení na linku č. 58 bude záležet na vývoji prací na opravě kanalizace a vozovky v Prosecké ulici.“

DPP v současnosti pracuje na projektech elektrifikace několika autobusových linek a rozšíření trolejbusové sítě v Praze. Kromě linky č. 140, na které se v budoucnu rozjedou bateriové trolejbusy (mimo jiné do Letňan a Miškovic), DPP připravuje také zavedení trolejbusů na linku č. 119 na Letiště Václava Havla Praha a další na levém břehu Vltavy. Současně s tím chystá v nejbližších týdnech vypsat veřejné zakázky na nákup nových trolejbusů, které budou v budoucnu na zmiňovaných linkách jezdit.

Dopraváček, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d