OBRAZEM: Rekonstrukce železniční stanice Letohrad

S modernizací stanice Letohrad souvisí jedna zásadní změna, která se dotkne řízení provozu. Ještě během letošního roku se celá trať z Ústí nad Orlicí přes Letohrad do Lichkova napojí do Centrálního dispečerského pracoviště Praha a bude se řídit dálkově.

Místo nízkých nástupišť tři zcela nová, moderní, bezbariérově přístupná, s normovou výškou 550 mm nad kolejemi, podchod spojující výpravní budovu s ostrovním nástupištěm, nové výtahy. Dochází i k úpravě kolejových rozvětvení na obou koncích stanice a kompletní výměně trolejového vedení.

Celkové investiční náklady akce s názvem Rekonstrukce žst. Letohrad činí 1 005 708 244 Kč bez DPH. Projekt byl schválen ke spolufinancování Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Doprava 2014–2020. Maximální příspěvek EU může dosáhnout výše až 755 439 395 Kč. Národní financování zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury. Zhotovitelem stavby je Společnost Rekonstrukce žst. Letohrad, jejími společníky jsou firmy Chládek a Tintěra Pardubice a Elektrizace železnic Praha.

Správa železnic

1 komentář: „OBRAZEM: Rekonstrukce železniční stanice Letohrad

  • St 27. 5. 2020 (22:42)
    Permalink

    Ach jo,zase do podchodu dolů a zase nahoru…Nohy mě bolí už nyní….

    Reagovat

Leave a Reply

%d