Výletní vlak Cyklohráček vyjíždí do další sezóny

V sobotu 30. května vyjede již do sedmé sezóny výletní vlak Cyklohráček. Speciální vlaková souprava sestavená ze čtyř vozů částečně přestavěných na herničky pro děti všech věkových kategorií pojede opět každou sobotu, neděli i svátky dvakrát denně až do začátku listopadu z Prahy na Okoř a do Slaného. Každou druhou sobotu pak sveze návštěvníky až k železničnímu muzeu ve Zlonicích.

Částečnou obměnou prošel také vůz plný kol. Pro vlakový personál zde byl vytvořen zcela nový služební oddíl.

Každý rok si výletní vlak Cyklohráček připravuje pro své cestující nejednu novinku. Nejinak je tomu i v letošní sezóně. Největší novinkou je zrekonstruovaný vůz plný hraček. Ten během zimní přestávky prošel vnější i vnitřní obnovou. Vůz dostal zcela nový oranžový kabát, interiér získal nové a především lehce čistitelné podlahy z měkčeného PVC. Původní stanoviště strojvedoucího je pak přestavěné na hernu, kde si mohou především děti nanečisto vyzkoušet řízení skutečného vlaku,“ říká ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah pro Prahu a Středočeský kraj Jakub Goliáš.

„Z možnosti vyzkoušet si, jaké to je řídit vlak, budou děti určitě nadšené. Jedná se o naprostý unikát v České republice. Věřím, že tatínkové budou dostatečně ohleduplní a pustí za řídící pult taky svoje děti,“ říká náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Jsem rád, že Cyklohráček i přes nutná preventivní opatření vyráží do své již sedmé sezony v čím dál lepší kondici. Jen za loňskou sezonu přepravil téměř 16 tisíc lidí, z toho přes 6000 dětí a zhruba 850 kol. I letos platí, že každou druhou sobotu pojede Cyklohráček až do Zlonic k místnímu železničnímu muzeu,“ doplňuje ředitel ROPID Petr Tomčík.

I přes postupné uvolňování mimořádných vládních opatření a zrušení povinnosti nosit roušky na veřejnosti platí i nadále povinnost mýt zakrytý nos a ústa během celého pobytu v prostředcích veřejné dopravy, tzn. i ve výletním vlaku Cyklohráček.

Kdy Cyklohráček jezdí

Cyklohráček pojede opět každou sobotu, neděli i státní svátky až do 1. listopadu 2020. Z Prahy do Slaného a zpět jede vždy dvakrát během dnes. Z pražského hlavního nádraží odjíždí v 9:04 a 13:03, zpět ze Slaného do Prahy pak v 11:01 a 16:55.

O vybraných sobotách pak odpolední Cyklohráček zamíří až do stanice Zlonice, kde se nedaleko od nádraží nachází železniční muzeum. Letos to bude ve dnech 30. května, 6. června, 20. června, 4. července, 18. července, 1. srpna, 15. srpna, 29. srpna, 12. září, 26. září, 10. října a 24. října.

Jízdné ve vlaku

V Cyklohráčku neplatí žádné speciální jízdné. Jezdí stále za standardní tarif Pražské integrované dopravy (PID) a Českých drah (ČD). Jízdné PID platí ve vlaku jak v podobě předplatních papírových nebo elektronických kupónů, tak v podobě jízdenek PID pro jednotlivou jízdu, a to vždy podle jejich časové a pásmové platnosti. Jízdenky ČD si můžete zakoupit ve stanicích u pokladen, nebo u vlakvedoucího, pokud nastupujete tam, kde pokladna není.

Rezervace míst se v Cyklohráčku standardně neprovádí. Pokud se však na výlet chystá velká skupina 10 a více osob, doporučujeme provést rezervaci míst k sezení na e-mail prahanostalgie@cd.cz.

Ropid, Dopraváček

Leave a Reply

%d