Ve Vídni testují autobus Solaris Urbino Hydrogen

Wiener Linien testuje na lince 39A až do 12. června autobus Solaris Urbino Hydrogen. Tento nejnovější produkt od společnosti Solaris se setkal s velkým zájmem mezi zákazníky. Od premiéry v červnu loňského roku získala společnost Solaris objednávky z Nizozemska, Německa a Itálie na celkem 57 autobusů. První vozidla se do konce letošního roku dostanou do Bolzana, Kolína nad Rýnem a Wuppertalu.

Díky zkušebním jízdám na vodíkovém autobusu Solaris Urbino 12 vodík Wiener Linien opět prokázal, že je na cestě k ještě ekologičtější budoucnosti veřejné dopravy. Společně budeme podporovat další rozvoj vodíkových autobusů, protože požadavky na vozidla v pravidelném provozu ve Vídni jsou obrovské, “říká Günter Steinbauer, generální ředitel Wiener Linien.

Vídeň je průkopníkem elektronické mobility ve veřejné dopravě a je jedním z prvních evropských hlavních měst, které zavedly pravidelné autobusy do elektrických autobusů. Wiener Linien neustále investuje do řešení bez emisí. Jsem proto velmi rád, že mohu představit náš vodíkový autobus Solaris Urbino 12 ve Vídni, “říká Petros Spinaris, viceprezident společnosti Solaris Bus & Coach SA

Autobusy používají sadu palivových článků o výkonu 70 kW. Vodík je uložen v plynné formě v pěti tancích namontovaných na střeše vozidla. Souprava kompozitních nádrží typu 4 (nejnovější generace dostupná na trhu), umístěná podélně nad první nápravou vozidla, má celkový objem 1 560 litrů.

Autobus je také vybaven baterií Solaris High Power, která slouží jako další skladovací zařízení elektrické energie. Jedinými vedlejšími produkty vznikajícími během provozu vodíku Solaris Urbino 12 jsou teplo a pára. V důsledku toho vozidla vůbec nevytvářejí žádné škodlivé látky.

Foto: Solaris

Dopraváček, zdroj: Solaris

Leave a Reply

%d bloggers like this: