RegioJet oznámil ceny jízdenek do Chorvatska – budou začínat na 590 Kč

Společnost RegioJet zahájí prodej jízdenek na vlakové spoje do Chorvatska od úterý 9. června. Ceny jízdenek budou podle informací společnosti začínat na 590 Kč. Vlaky spojí Prahu, Brno, Pardubice, Břeclav a slovenskou Bratislavu s chorvatskou Rijekou a slovinskou Lublaní.

 „Ještě nikdy nebyly ceny jízdenek do Chorvatska tak levné a cestování tak pohodlné jako v letošním roce. Chceme, aby naše ceny byly nastaveny tak, aby si cestu k moři do Chorvatska mohl dovolit skutečně každý,“ říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové dopravy RegioJet.

Kromě spojení z Česka a Slovenska do chorvatské Rijeky nabídnou nové spoje RegioJet také spojení s hlavním městem Slovinska – Lublaní.

Vlaky mohou cestující využívat od úterý 30. 6. do soboty 26. 9. třikrát týdně z Prahy, Pardubic, Brna, Břeclavi a Bratislavy s odjezdy z Česka / Slovenska v úterý, pátek a neděli a z Rijeky a Lublaně pak ve středu, sobotu a pondělí.

Vlak pojede jako noční spoj a cestující si budou moci rezervovat místo v následujících typech vozů:

  • Sedačkový vůz Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR.
  • Sedačkový vůz s kupé pro skupiny cestujících – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR na osobu.
  • Spací vůz s lůžkovými kupé pro skupiny i jednotlivce – cena za jízdenku od 790 Kč / 30 EUR na osobu.

V Rijece budou k dispozici návazné autobusové spoje RegioJet, které je zavezou až do destinací jejich pobytu na chorvatské riviéře a to za jednotnou cenu 200 nebo 300 Kč podle vzdálenosti. Autobusy budou vždy odjíždět po příjezdu vlaku z Prahy a přestupu cestujících. V opačném směru přivezou cestující před odjezdem vlakového spoje ve směru do Prahy.

Přestup bude garantován a autobusové spoje bude možné využít například do následujících míst:

Opatja, Rabac, Medulin, Pula, Rovinj, Poreč, Novigrad, Malinska, Šilo, Vrbnik, Krk, Baška, Crikvenica, Novi Vinodolski, Zadar, Sukošan, Biograd, Pakoštane, Omiš, Brela, Baška Voda, Makarska, Podgora, Podaca, Gradac, Šibenik, Primošten, Trogir a Split.

Vlaky budou odjíždět z míst v ČR a SR podle následujícího jízdního řádu:

  • Praha hl. n.                  17:20
  • Pardubice hl. n.           18.15
  • Brno hl. n.                   19.48
  • Břeclav                        20.23
  • Bratislava hl. st.           21.15 (předběžný čas odjezdu)

Příjezd do Lublaně bude mezi 5.00 – 6.00 hodinou ranní a do Rijeky kolem 8.00 hodiny ranní. V opačném směru budou vlaky z Rijeky odjíždět v podvečerních hodinách kolem 18.00 hodiny, z Lublaně pak po 21.00 hodině a příjezd do SR a ČR bude druhý den ráno – do Prahy spoj dorazí v 8.42 hodin.

Dopraváček, zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: