Škoda Transtech dodala do Schöneiche poslední tramvaj ForCity Smart Artic

Škoda Transtech, patřící do skupiny Škoda Transportation, získala homologaci pro třetí tramvaj ForCity Smart Artic. Vozidlo je v provozu s cestujícími v německém městě Schöneiche.

Dopravní podnik v Schöneiche koupil už v říjnu 2018 dvě tyto tramvaje ForCity Smart Artic, které dříve byly v provozu v Helsinkách. V loňském roce si dopravní podnik objednal tuto třetí tramvaj. Její výroba proběhla v závodě Škoda Otanmäki ve Finsku.

„Jsme rádi, že jsme získali všechna povolení k provozu v Německu a poslední tramvaj z této série Škoda ForCity Smart Artic slouží v provozu s cestujícími v Německu. Jedná se o 100% nízkopodlažní vozidlo, které poskytuje komfortní a spolehlivou jízdu. Škoda Transtech ji vyvinula v úzké spolupráci s dopravním podnikem v Helsinkách,“ říká Zdeněk Majer, předseda představenstva Škoda Transtech a senior Viceprezident skupiny Škoda Transportation.

Jednosměrná tříčlánková tramvaj ForCity Smart Artic má rozchod 1 000 mm, je dlouhá 27,4 m a plně nízkopodlažní. Vozidlo nabízí také bezbariérový přístup pro vozíčkáře a rodiče s kočárky. Pohon všech kol a robustní konstrukce podvozku a náprav umožňují bezproblémový provoz v náročných klimatických podmínkách.

Škoda Transportation

Leave a Reply

%d bloggers like this: