Na Černém Mostě by mělo do konce příštího roku vzniknout nové třípatrové P+R parkoviště s kapacitou až 880 míst

V Praze na Černém Mostě začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkoviště s kapacitou 880 míst. Parkovacího dům Černý Most III vznikne na místě současného parkoviště Černý Most I, bude však rozšířen na kapacitu až 880 automobilů. Na parkovišti bude mimo jiné 22 míst pro ZTP a další dvě místa pro nabíjení elektroaut.

Samotná stavba bez přípravných prací začne 1. července 2020 a hotová by měla být do konce příštího roku. První vozidla by zde pak měla zaparkovat už začátkem roku 2022.

Plošné i objektové P+R parkoviště jsou důležité dopravní stavby. Každé auto, které při cestě do Prahy zaparkuje na jejím okraji, se počítá. Ulevuje se tím dopravě v centru a zlepšuje se vzduch i životní prostředí v hlavním městě. Od konce příštího roku bude moct na Černém Mostě zaparkovat dalších 880 aut v třípatrovém parkovacích domě,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Projekt stavby nového P+R parkoviště Černý Most III je spolufinancován z Operačního programu Praha – pól růstu a Evropského fondu pro regionální rozvoj. Celkově vyjde na necelých 500 milionů korun bez DPH.

Dopraváček, zdroj: MHMP

Leave a Reply

%d bloggers like this: