Správa železnic letos investuje až 286 milionů korun do modernizace vozového parku svého HZS

Správa železnic bude i v letošním roce investovat do modernizace vozového parku svého hasičského záchranného sboru. Jedná se o pokračování projektu z předchozích dvou let hrazeného Státním fondem dopravní infrastruktury. První vlna obnovy techniky HZS Správy železnic proběhla v letech 2018 a 2019, za přibližně 294,9 milionu korun bylo pořízeno 48 automobilů různých kategorií.

Cílem druhé etapy modernizace je náhrada již dosluhující patnáct a více let staré techniky, konkrétně kompletní obměna cisternových automobilových stříkaček CAS či doplnění a obměna vyprošťovacích automobilů VYA a automobilových jeřábů. Na tyto investice je přepraveno až 286 milionů korun.

Letos vozový park již doplnily dva tahače s návěsem na přepravu těžké pásové vyprošťovací techniky v hodnotě 17,9 milionu korun.

Podle zveřejněných informací hledá Hasičský záchranný sbor Správy železnic rovněž dodavatele kontejnerových nosičů a to z důvodu zavedení kontejnerového systému. „Tento systém zavádíme kvůli rostoucímu počtu speciálních technických prostředků sloužících k likvidaci mimořádných událostí různých charakterů a rozsahů. Současný systém není hospodárný ani účelný. Jeden nový kontejnerový nosič může zajistit dopravu více druhů kontejnerů podle typu zásahu,“ říká ředitel HZS Správy železnic Petr Vodička.

Nově tak dopravu kontejnerů zajistí dva až tři automobily místo současných osmi. Výhodou kontejnerového systému je nejen variabilita použití různé techniky na různé typy událostí bez potřeby rozšiřování počtu automobilů, ale také větší pracovní vytíženost automobilů – kontejnerových nosičů.

Dopraváček, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: