O víkendu se uzavře silnice mezi Strnady a Měchenicemi, náhradní dopravu zajistí autobusová linka 742 a vlak

O víkendu 13. – 14. června 2020 bude zcela uzavřena silnice II/102 ve směru na Štěchovice mezi Strnady a Měchenicemi. Z tohoto důvodu bude výrazně omezen provoz autobusových linek do oblasti Štěchovic. V úseku Vrané nad Vltavou – Měchenice bude zajištěna náhradní vlaková doprava. Autobusy z Prahy pojedou jako linka číslo 742 k nádraží ve Vraném nad Vltavou, kde bude zajištěn přestup na náhradní vlakovou dopravu. V Měchenicích pak budou opět navazovat autobusy směr Davle, Štěchovice a Slapy. Linka 360 do Sedlčan pojede odklonem přes Dobříš, Žel.st. a Nový Knín.

Z důvodu omezeného počtu dostupných autobusů a složitých trasových podmínek bude výrazně omezen provoz autobusů. Původní souhrnný interval 15-30 minut v úseku Praha – Štěchovice bude prodloužen na 30-60 minut! Večerní provoz autobusů tímto směrem bude ukončen již ve 22 hodin. Zároveň nebudou moci být na odkloněných linkách nasazovány kloubové autobusy. Proto doporučujeme všem cestujícím, aby se o tomto víkendu této oblasti pokud možno vyhnuli nebo zvolili alternativní cestu vlakovými linkami S8 nebo S88 do Měchenic, Davle nebo Pikovic (jako náhradu za zrušený půlnoční spoj je možné využít vlak z Prahy hl. n. v 0:30). Na přestupních bodech v oblasti, zejména na Smíchovském nádraží, budou k dispozici dispečeři a informátoři PID.

Změny autobusových linek

  • 314 Linka je zkrácena do trasy Měchenice, žel. st. – Nová Ves pod Pleší (s návazností na vlak od Prahy).

338 Linka je vedena ve dvou trasách:

  • a) Smíchovské nádraží – Strnady (pozor, tuto část linky nelze použít při cestě do Štěchovic!)
  • b) Měchenice, žel. st. – Štěchovice – Hradištko, Pikovice, most (s návazností na vlak od Prahy)
  • 360 Linka je v úseku Lihovar – Korkyně, Křížov odkloněna po dálnici D4 se zastávkami Dobříš, žel. st. – Nový Knín, Sudovice – Nový Knín.
  • 361 Linka je zkrácena do trasy Měchenice, žel. st. – Nový Knín (s návazností na vlak od Prahy).
  • 390 Linka je zkrácena do trasy Měchenice, žel. st. – Rabyně, Měřín (s návazností na vlak od Prahy).

742 Náhradní autobusová linka v trase Smíchovské nádraží – Zbraslavské náměstí – Vrané nad Vltavou, žel. st. s návazností na náhradní vlak ve Vraném nad Vltavou směr Měchenice (nahrazuje linky 338, 361 a 390) – autobusy této linky budou odjíždět z pravidelné zastávky linek směr Štěchovice (stanoviště D). Na vybrané spoje budou nasazeny dva autobusy zároveň.

Z důvodu krátkých obratových časů na konečných nebudou řidiči na náhradní autobusové lince 742 prodávat jízdenky. Pro cestu dalšími návaznými spoji doporučujeme pořídit si příslušnou jízdenku v předprodeji v jízdenkovém automatu nebo přes mobilní aplikaci PID Lítačka.

ROPID

Leave a Reply

%d