Mezinárodní spoje FlixBusu z ČR na Slovensko startují v pondělí a do Chorvatska ve čtvrtek

V souvislosti s uvolněním opatření na hranicích obnovuje společnost FlixBus mezinárodní spoje na Slovensko a do Chorvatska.

Od pondělí 15. června vyjedou zelené autobusy z Prahy do Košic přes Banskou Bystrici, Trenčín a Uherské Hradiště. Ve čtvrtek 18. června vyjedou spoje z Plzně do Košic přes Žilinu a z Prahy do Bratislavy. Současně ve čtvrtek vyjedou první autobusové spoje směrem do chorvatské Rijeky, zastavovat budou také v Rakousku a Slovinsku.

Po tříměsíční pauze jsme rádi, že konečně můžeme lidem nabídnout příležitost znovu cestovat a navštívit rodinu a přátele nebo se vydat na výlet do zahraničí,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

První autobusové spoje vyjedou k Jadranu, cestu stihnou za 12 hodin

Dopravce nabízí dva spoje denně, první autobus vyjede z pražského nádraží Florenc příští čtvrtek v 8:50 a zastaví ve Vídni, slovinské Lublani a v Chorvatsku v Opatiji a Rijece. Druhý spoj jede přes noc, vyjíždí z Berlína, v Praze staví v 21:20 a dále pokračuje na Vídeň, Maribor, Záhřeb až do Rijeky. V opačném směru odjíždějí spoje z Rijeky do Prahy denně v 7:20 a 21:15 hodin. Cena jízdenky je dynamická, roste spolu s obsazeností spoje, ale začíná na 879 Kč.

Na palubách zelených autobusů stále platí bezpečnostní opatření, v rámci kterých je potřeba cestovat s rouškou a před nástupem na palubu si dezinfikovat ruce.

Naší prioritou ale zůstává bezpečnost zákazníků, řidičů a zaměstnanců. Bezpečnostní předpisy proto platí napříč celou sítí našich autobusových spojů včetně cest do zahraničí,“ připomíná Čmielová. Ty se týkají zvýšené prevence, hygieny a dezinfekce prostor autobusu, dezinfekce pro cestující a řidiče, ochranných pomůcek, změn při nástupu i výstupu a odbavování.

Dopraváček, zdroj: FlixBus

Leave a Reply

%d bloggers like this: