Trvalé změny PID od neděle 14. června 2020

K celostátnímu termínu změn jízdních řádů v neděli 14. června 2020 dojde k následujícím úpravám vybraných autobusových linek PID. Větší změny jsou realizovány pouze v oblasti Neratovic, kde dochází ke změně tras linek 471 a 479 na základě požadavku města Neratovice.

Změny na jednotlivých linkách:

  • 348 Posuny spojů večer a o víkendu ve směru do Prahy v zájmu zpřehlednění jízdního řádu.
  • 368 Posuny spojů večer a o víkendu ve směru z Předboje (zachování návazností na linky do Prahy).
  • 369 Posuny spojů večer a o víkendu ve směru do Prahy v zájmu zpřehlednění jízdního řádu.
  • 397 Výrazné omezení rozsahu provozu linky celotýdenně na základě požadavku logistického centra v Modleticích.
  • 471 Obousměrně zřízena zastávka Neratovice, Sídliště s možností přestupu na vlak.
  • 476 Obousměrně zřízena zastávka Nedomice, Křížek; zastávka Nedomice přejmenována na Nedomice, Škola.
  • 479 Změna trasy linky na území Neratovic: Kromě dvou školních spojů zajíždějících k OA Sova jsou všechny spoje v úseku III. ZŠ – Žel. st. vedeny v jednotné trase přes zastávky Bratří Čapků – Školní – Kojetická (jen směr zpět) – Kostomlatského – Masarykova (jen směr tam) a nejedou přes Dům kultury.

Autobusová výluka Psáry (15. 6. 2020 – leden 2021)

Z důvodu úplné uzavírky silnice v Psárech mezi zastávkami Psáry, Štědřík a Psáry bude od pondělí 15. června 2020 cca na půl roku změněna trasa autobusových linek PID mezi Prahou a Jílovým u Prahy. Páteřní autobusová linka 332 pojede mezi Jesenicí a Radlíkem po odklonové trase přes Hlubočinku a Sulice, tyto spoje z/do Jílového tedy vůbec nepojedou přes Psáry! Mezi Jesenicí, Dolními Jirčany a zastávkou Psáry, Štědřík bude jezdit speciální kyvadlový autobus linky 332, který bude navazovat na autobusy z/do Prahy.

Pro cestující do zastávek Psáry a Psáry, Domov Laguna bude odkloněna linka 341, která mezi Libří a Radlíkem pojede nově přes Psáry. Tuto linku bude možné využít i při cestě z/do Prahy (linka 341 vyjíždí od Nádraží Modřany, v Dolních Břežanech také navazuje na linky 331 a 333 z Kačerova). Na lince 341 budou také v pracovních dnech zavedeny speciální okružní spoje Jílové u Prahy – Libeř – Psáry – Jílové u Prahy, které budou navazovat v zastávce Jílové u Prahy, Rozc. Radlík na páteřní linku 332 do/z Prahy. Linka 334 ze Smíchovského nádraží bude zkrácena do zastávky Psáry, Štědřík, noční linka 956 pojede stejně jako linka 332 přes Sulice

ROPID

Leave a Reply

%d bloggers like this: