FlixBus obnovuje autobusové spojení do Rakouska, Německa, Polska, Chorvatska, Slovinska i Nizozemska

Dopravce FlixBus postupně obnovuje provoz mezinárodních linek. Od čtvrtka 18. června bude možné cestovat z Česka do Rakouska, Německa, Polska, Chorvatska, Slovinska i Nizozemska. Další spoje má FlixBus v plánu přidávat v návaznosti na poptávku a prodeje stávajících spojů.

Na spuštění mezinárodních spojů pracujeme postupně. Pokud se lidé v létě k cestování vrátí a bude o mezinárodní spoje zájem, máme v plánu další destinace přidávat v návaznosti na poptávku a prodeje stávajících spojů,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Mezi atraktivní destinace dostupné na přímém spoji z Česka od 18. června patří Vídeň, Drážďany a Berlín, kam budou autobusy FlixBus z Prahy jezdit několikrát denně. Každý den se zelenými autobusy dostanete z Česka do německého Lipska, Hannoveru nebo Essenu. Denně zastaví i na letištích Schwechat ve Vídni a Tegel a Schönefeld v Berlíně. Několikrát týdně jsou na přímém spoji z Prahy dostupné destinace jako Mnichov, Düsseldorf, Halle v Německu nebo Amsterdam v Nizozemsku.

Směrem do Polska začne FlixBus vypravovat spoje od čtvrtka každý den. Mezi nejvýznamnější destinace patří Varšava, Vratislav, Jelení Hora, Poznaň, Krakov, Gdaňsk, Gdyně nebo Lodž. Mezinárodní spoje do Polska pojedou z Prahy přes Liberec, Jablonec nad Nisou nebo Hradec Králové a Náchod.

Do Chorvatskan nabízí společnost dva spoje denně, první autobus vyjede z pražského nádraží Florenc příští čtvrtek v 8:50 a zastaví ve Vídni, slovinské Lublani a v Chorvatsku v Opatiji a Rijece. Druhý spoj jede přes noc, vyjíždí z Berlína, v Praze staví v 21:20 a dále pokračuje na Vídeň, Maribor, Záhřeb až do Rijeky. V opačném směru odjíždějí spoje z Rijeky do Prahy v 7:20 a 21:15 hodin.

Na palubách zelených autobusů stále platí povinnost cestovat s rouškou a před nástupem na palubu si dezinfikovat ruce. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač.

Dopraváček, zdroj: FlixBus

Leave a Reply

%d bloggers like this: