Pražské Letiště Václava Havla v současné době potvrdilo obnovení provozu od 17 leteckých společností

Celkem 17 leteckých společností již oznámilo svůj záměr obnovit přímé lety z Letiště Václava Havla Praha. Konkrétně bylo uvedeno 55 destinací, z nichž deset je již v provozu. Tento týden budou obnoveny přímé lety do sedmi dalších destinací, konkrétně do Bělehradu, Bruselu, Budapešti, Košic, Keflaviku, Manchesteru a Mnichova. Letiště Praha již s ohledem na vybrané klíčové destinace potvrdilo pokračování provozu na více než polovině míst. Díky intenzivním jednáním mezi Letištěm Praha a zástupci leteckých společností se mohl v příštích týdnech seznam destinací dále rozšiřovat.

Díky našim důkladným a intenzivním jednáním s leteckými společnostmi bylo Letiště Praha schopno usnadnit postupné obnovení přímých leteckých spojení, která byla cestujícím k dispozici před pandemiemi COVID-19 a související celosvětovou krizí. V současné době jsme potvrdili pokračování operací na trasách do celkem 55 destinací. Letecké společnosti se vracejí na své trasy z Prahy v souladu s uvolněním cestovních opatření a především v reakci na poptávku cestujících po letu. Právě tato poptávka bude klíčem k úspěchu obnovených leteckých spojení v nadcházejících týdnech a měsících, “ uvedl Václav Rehor, předseda představenstva Letiště Praha.

 „Naším hlavním cílem je obnovit přímé pravidelné letecké spojení do klíčových destinací, které jsou významnými evropskými městy používanými jako důležité přestupní uzly. Patří sem například Londýn, Frankfurt, Paříž, Amsterdam, Madrid a Vídeň. Celkem jsme vybrali 45 takových destinací a obdrželi jsme potvrzení o pokračujících letech již do 24 těchto destinací, které představují více než polovinu z nich, “ dodal Václav Rehor.

Na konci tohoto týdne bude Letiště Václava Havla Praha spojeno přímými lety s celkem 17 destinacemi provozovanými 12 leteckými společnostmi. Cestující však musí i nadále věnovat velkou pozornost podmínkám cestování stanoveným národními vládami, a to nejen ze strany své domovské země, ale také ze strany zemí, do kterých cestují.

Letiště Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: