Společnost ČSAD Havířov a.s. začala jezdit na Hlučínsku

Dopravní společnost ČSAD Havířov a.s. se stala vítězem tendru vypsaným Moravskoslezským krajem a od neděle 14. června. 2020 nasadila  32 nízkopodlažních vozidel s ekologickým pohonem na stlačený zemní plyn na Hlučínsku. Na 10 obsluhovaných pravidelných linkách dopravce najezdí 2 259 055 vozokilometrů. Součástí oblasti je i linka 555 zajišťující spojení mezi Bohumínem a Ostravou. Autobusovou dopravu v oblasti bude společnost zajišťovat do roku 2030.

Nově pro tuto oblast bylo pořízeno šest autobusů Scania Citywide na CNG a 11 nových autobusů IVECO Crossway LE.

Autobusy jsou v barevném provedení a výbavě dle standardů společnosti Transdev, do které patří od minulého roku skupina 3ČSAD (ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s. a ČSAD Frýdek-Místek a.s.). Autobusy byly pořízeny v rámci veřejné zakázky „Nákup autobusů POD pro ČSAD Havířov II 2020 a.s.“.

Autobusy Scania jsou vybaveny celovozovou klimatizací s nezávislou jednotkou pro řidiče, nezávislým topením, chladničkou v prostoru řidiče, couvacími senzory, USB dobíjecí porty pro mobilní zařízení cestujících, nerezovými přídržnými tyčemi, extra tónovanými bočními skly a jsou také osazeny informačním a odbavovacím systémem včetně wi-fi dle standardů Moravskoslezského kraje.

Získání Hlučínska společností ČSAD Havířov dále prohlubuje dominanci skupiny Transdev v Moravskoslezském kraji. Nadnárodní koncern aktuálně zajišťuje dopravní obslužnost v 10 ze 16 oblastí, na které je kraj rozdělen.

Dopraváček, zdroj: Scania a 3ČSAD

Leave a Reply

%d