Společnost FlixBus obnovuje spojení do Francie, z Brna vyjede do Splitu nebo Budapešti

FlixBus obnovuje spojení mezi Prahou a Paříží se zastávkami v Norimberku, Mannheimu a Remeši. Přímými spoji dopravce propojil také Prahu s Würzburgem, Karlsruhe, Štrasburkem a Mety.

V týdnu byly obnoveny autobusy  z Brna do chorvatského Splitu. Z Brna mimo jiné nabízí i spojení s Maďarskem, od čtvrtka jezdí autobusy každý den do Györu a Budapešti.

Spojení mezi Českou republiku a Francií

Autobusy vyjíždí každý týden od čtvrtka do neděle v 8:30 z pražské Florence a v 8:55 z autobusového nádraží Na Knížecí, příjezd do Paříže je naplánován na 22:30. Cestou autobusy zastaví v Norimberku, Wolperthausenu, Heidelbergu, Mannheimu, Saarbrückenu a Remeši. Na cestu zpět do České republiky pak autobusy vyrazí každý týden od pátku do pondělí v 9:45 s příjezdem do Prahy ve 23:40.

Pětkrát týdně také vyjíždí do Paříže noční spoje, od středy do neděle vyrazí z Prahy v 20:10 s příjezdem v 9:05 do Paříže, cestou ještě zastaví v Norimberku a Mannheimu. Opačným směrem se pak vydají každý týden od čtvrtka do pondělí ve 21:05 s příjezdem do Prahy v 9:55.

Čtyřikrát týdně tak zelené autobusy vyrazí do Met. Spoje vyjedou z hlavního města každý týden od čtvrtka do neděle v 9:50 s příjezdem ve 22:10 do cílové stanice. Cestou je naplánována zastávka v Bayreuthu, Würzburgu, Kornwestheimu, Karlsruhe, Baden-Badenu a francouzském Štrasburku. Opačným směrem pak autobusy vyjedou od pátku do pondělí v 10:30 s příjezdem ve 22:50 do Prahy.

„Jsme moc rádi, že našim zákazníkům můžeme nabídnout přímé spojení s Francií. Na obnovení mezinárodních spojů pracujeme postupně. Během následujících týdnů chceme českým zákazníkům přinést nabídku výhodného cestování do dalších evropských destinací,“ uvádí zástupkyně společnosti Jitka Schmiegerová.

Spojení mezi Českou republiku a Chorvatskem

Od čtvrtka také vyjely autobusy z Ostravy, Olomouce nebo Brna přímo na chorvatské pobřeží. Odjezdy autobusů jsou naplánovány od středy do neděle z Ostravy v 19:35, z Olomouce ve 20:50 a z Brna ve 21:55 s příjezdem do Splitu ve 12:30. Cestou dopravce zastaví v Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku a Trogiru. Opačným směrem se pak autobusy vydají každý týden od čtvrtka do pondělí v 17:30 ze Splitu s příjezdem do Brna v 8:00, do Olomouce v 9:10 a do Ostravy v 10:25.

Cena jízdenky je dynamická, roste spolu s obsazeností spoje, ale začíná na 749 Kč. Již od minulého týdne jezdí zelené autobusy dvakrát denně z Prahy do chorvatské Rijeky.

Spojení mezi Českou republiku a Maďarskem

Nově dopravce také propojil Brno s maďarským Györem a Budapeští. Autobusy vyjíždí každý den v 16:10 z Brna, příjezd do maďarského Györu je naplánován na 19:55 a do hlavního města Maďarska v 21:25. Cestou autobusy ještě zastaví ve Vídni, ve Vídni na letišti a v Parndorfu. Směrem do České republiky pak autobusy vyjedou každý den v 8:10 s příjezdem ve 14:00 do Brna.

Dopraváček, zdroj: Flixbus

Leave a Reply

%d