OBRAZEM: Odjezd prvního vlaku RegioJet do Rijeky

Krátce před půl šestou odpoledne se v úterý 30. června 2020 rozjel z Prahy do Rijeky první vlak společnosti RegioJet. Do své cílové stanice dorazil ve středu 1. července okolo deváté hodiny dopoledne.

Odjezd vlaku byl za přítomnosti majitele společnosti pana Radima Jančury, velvyslankyně Republiky Chorvatsko v ČR paní Pancirov a velvyslankyně Republiky Slovinsko v ČR paní Strniša.

Společnost tak odstartovala pravidelné noční spojení vlaky z České republiky a Slovenska do slovinské Lublaně a chorvatské Rijeky.  Vlaky budou jezdit nejprve 3x týdně vždy v úterý, pátek a neděli a od 11. července 2020 do konce prázdnit pak pojedou denně.

Souprava vlaku má až 12 vozů s kapacitou 560 míst. Na provozu vlakových spojů spolupracuje RegioJet s Chorvatskými železnicemi HŽ, Slovinskými železnicemi SŽ a maďarskou společnosti Continental Railway Solution.

Podle informací společnosti RegioJet se podařilo prodat přibližně 30 tisíc jízdenek a řada spojů je již zcela vyprodána.

Za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace zaplatí cestující  pro cestu ve voze se sedačkami cenu od 590 Kč,  za lehátko ve spacím voze pak cenu od 790 Kč.

Dopraváček / Martin Dufek

Leave a Reply

%d bloggers like this: