Společnost FlixBus obnovuje spojení do Rumunska, na Ukrajinu i chorvatské pobřeží

Společnost FlixBus oznámila obnovení dalších spojů do zahraničí. Tento týden vyjedou autobusy do Rumunska, spojí tak Prahu a Brno s Temešvárem i Bukureští, dále propojí Plzeň, Prahu, Brno a Olomouc s Oděsou a obnoví také provoz mezi Prahou a Splitem.

Cestující se od čtvrtka mohou dostat přímo na chorvatské pobřeží, k jezeru Bled i do přístavu v Terstu našimi nočními spoji, jejichž výhodou je, že za dvě noci cesty ušetří za ubytování a ráno se probudí v cílové destinaci. Jsme moc rádi, že se nám ještě před začátkem hlavních prázdnin podařilo rozšířit nabídku našich spojů,“ uvádí zástupkyně společnosti Jitka Schmiegerová.

Ve spolupráci s fitness trenérkou Martinou Hloupou radí Flixbus cestujícím, jak si pohodlně v nočních autobusech sednout a jak se protáhnout.

Již tento čtvrtek vyjedou autobusy na chorvatské pobřeží, konkrétně tak dopravce obslouží oblíbené zastávky v Zadaru, Biogradu na Moru, Pirovacu, Vodici, Šibeniku, Trogiru a Splitu.

Ve čtvrtek také vyjedou z Temešváru do Prahy, v pátek pak vyrazí i opačným směrem. Od příštího týdne budou autobusy směrem do Rumunska jezdit každý týden od čtvrtka do pondělí v 7.40 z pražské Florence s příjezdem do cílové zastávky v Temešváru ve 21.40, cestou jsou naplánovány zastávky ve Vídni, ve Vídni na letišti, v Budapešti, na budapešťském letišti, v Segedínu a v Aradu.

Dopravce tak nově spojí i Prahu přímo s letištěm ve Vídni a Budapešti. Směrem do Prahy vyjedou autobusy každý týden od středy do neděle v 8.25 z Temešváru s příjezdem do Prahy ve 20.50.

Od čtvrtka dopravce obnoví i spojení mezi Českou republikou a Ukrajinou, autobusy vyrazí oběma směry čtyřikrát týdně.

Obnovená linka začne jezdit od 2. července a přímo propojí Plzeň, Prahu, Brno a Olomouc s ukrajinskou Oděsou na pobřeží Černého moře. Na cestu z Plzně se dopravce vydá každé pondělí, středu, pátek a neděli ve 14.00, v 16.15 pak z Prahy, v 18.55 z Brna a v 19.55 z Olomouce, příjezd do cílové zastávky v Oděse je naplánován na 20.05.

Autobusy dále pojedou přes Krakov a na Ukrajině zastaví ve městech Lvov, Ternopil, Chmelnyckyj, Vinnycja a Umaň. Na cestu zpět z ukrajinské Oděsy dopravce vyjíždí každou středu, pátek, sobotu a neděli v 9.00 s příjezdem do Prahy v 10.50.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: FlixBus

Leave a Reply

%d bloggers like this: