Letecká skupina Smartwings Group oznámila propustit až 600 zaměstnanců

Skupina Smartwings Group oznámila záměr hromadného propouštění, redukce by se mohla dotknout až 600 zaměstnanců. Součástí této skupiny jsou společnosti Smartwings a České aerolinie. K tomuto kroku společnost přistupuje kvůli špatné situaci v leteckém průmyslu způsobené koronavirem a vynucenému snížení počtu letadel.

Podle informací Smartwings Group se jedná především o profese pilot, steward, provozní a administrativní pracovník neleteckého provozu.

K ukončení pracovních poměrů by mělo dojít postupně od července 2020 do února 2021. Zaměstnancům, kterých se organizační změna dotýká, umožní přejít na tzv. neplacené volno na dobu do jednoho roku.

Čeká nás nejobtížnější období za dobu naší existence. Abychom společnost zachránili, musíme přistoupit k realizaci bolestných, ale nevyhnutelných  opatření. Odvětví letecké přepravy čelí největší krizi v historii letectví a naší povinností je udělat vše pro to, aby se skupina Smartwings udržela na trhu a mohla tak zajistit zaměstnání a perspektivu co možná největšímu počtu našich zaměstnanců,“ říká Jiří Šimáně, předseda představenstva Smartwings.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: Smartwings Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: