Společnost EP Cargo Invest převzala již osmou lokomotivu Siemens Vectron

Předání poslední ze tří objednaných vícesystémových lokomotiv Siemens Vectron proběhlo dne 30. června 2020 na vlakovém nádraží Praha – Smíchov. Smlouvu na dodávku tří vícesystémových lokomotiv Siemens Vectron MS v rámci OPCE uzavřely společnost Siemens Mobility a EP Cargo Invest 17. dubna 2019. Vozový park společnosti EP Cargo Invest byl tak rozšířen na celkových 8 lokomotiv Siemens Vectron MS.

První lokomotiva Vectron byla zákazníkovi předána již v únoru roku 2016 a byla vůbec první lokomotivou tohoto typu, která byla dodána společností Siemens Mobility Česká republika (tehdy divize Mobility).

Od roku 2016 společnost Siemens Mobility Česká republika prodala na českém železničním trhu 37 lokomotiv Vectron. Lokomotivy jsou nasazovány na vozbu jak těžkých nákladních vlaků, tak i důležitých expresů v osobní dopravě.“ říká Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility v České republice.

Letos pořízené lokomotivy se stanou součástí portfolia lokomotiv společnosti LokoTrain. Své využití najdou v přepravách skupinových dopravců EP Cargo, Locon a RM Lines a budou k dispozici k pronájmům i ostatním dopravcům v regionu střední Evropy. K pořízení trojice lokomotiv Siemens Vectron v letošním roce nás vedla pozitivní zkušenost s dosavadním provozem těchto lokomotiv, vážíme si jejich spolehlivosti a vysoké úrovně servisu ze strany Siemens Mobility. Věříme, že 3 nové lokomotivy Siemens Vectron povedou k dalšímu rozvoji přeprav skupiny EP Logistics,“ dodává Radim Kotlář, člen představenstva společnosti EP Cargo Invest.

Všech 8 lokomotiv Siemens Vectron se odlišují netradičním designovým polepem. EP Cargo Invest tím vyjadřuje svůj kladný přístup k moderním technologiím, nekonvenčním řešením a k rozvoji železničního prostředí. Tuto myšlenku zcela naplňují i nově pořízená vozidla Vectron – umožňují dopravci nejen rychlou a hospodárnou přepravu zboží, ale zároveň jsou šetrná k životnímu prostředí.

Lokomotivy pro společnost EP Cargo Invest mají výkon 6 400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h. Jsou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači včetně evropského zabezpečovače ETCS.

Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v České republice, ve všech sousedních zemích, dále pak v Maďarsku a v Rumunsku.

Siemens Mobility

Leave a Reply

%d bloggers like this: