U Českého Brodu došlo v úterý večer ke srážce vlaků, při nehodě zemřel strojvedoucí

Krátce po půl desáté večer došlo v úterý 14. července 2020 ke srážce dvou vlaků u Českého Brodu na Kolínsku. Nehoda se stala na trati č. 011 těsně před vjezdem do Českého Brodu ve směru od Prahy.

Podle informací HZS Středočeského kraje narazila osobní souprava CityElefant s více než stovkou cestujících do stojícího nákladního poštovního vlaku. Přední část dvoupodlažní elektrické jednotky zůstala po nárazu zaklíněna do zadního nákladního vozu, navíc byla setrvačností nadzvednuta mimo koleje.

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanic Český Brod, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Nymburk, Říčany a Stará Boleslav, jednotky podniku Správa železnic z Nymburka a Prahy a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Poříčany, Škvorec a Úvaly. Pro zajištění tepelného komfortu pasažérů vyjely ze stanic v Mladé Boleslavi a ve Slaném evakuační autobusy.

Při nehodě zemřel strojvedoucí osobního vlaku, dva těžce zraněné cestující transportoval vrtulník do nemocnice v Praze a Českých Budějovicích. Osm středně těžce a dvacet pět lehce zraněných osob bylo převezeno do nemocnic.

Podle předběžných odhadů Drážní inspekce byla škoda na místě nehody vyčíslena na více než 45 milionů korun (osobní vlak 40 mil., vozidla nákladního vlaku 5 mil., 300 tis. lokomotiva nákladního vlaku).

Dopraváček / Dufek Martin, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje, Drážní inspekce, Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: