Bombardier a ČD Cargo zařazují první lokomotivy TRAXX MS3 do testovacího komerčního provozu v České republice

Společnost Bombardier Transportation a ČD Cargo, český národní dopravce, učinili důležitý krok k uvedení lokomotiv BOMBARDIER TRAXX MS3 do provozu v České republice. První dvě tyto lokomotivy, které táhnou nákladní vlaky, zahájily zkušební provoz začátkem července 2020.

Použití těchto moderních lokomotiv v našem vozovém parku nám umožní nabídnout našim zákazníkům další služby, a to díky jejich zvýšenému výkonu a efektivitě,” říká Ivan Bednárik, předseda představenstva ČD Cargo. „Jsme také hrdí na to, že budeme první, kdo lokomotivu TRAXX MS3 využije v provozu. TRAXX MS3 je první lokomotiva, která je plně kompatibilní s českou technickou normou pro elektromagnetickou kompatibilitu, jenž je jednou z nejpřísnějších v Evropě. Tato nedávno získaná autorizace dokládá, že naše nová lokomotiva je v popředí moderních železničních vozidel v Evropě.“

Naše TRAXX 3 platforma je nejnovějším výsledkem našeho produktového vývoje v segmentu lokomotiv. Nejenom pro mě osobně, ale pro všechny v Bombardieru je velmi hrdým momentem  vidět TRAXX MS3 vstupovat do komerčního provozu. Touto lokomotivou jsme odpověděli na potřeby našich zákazníků a nabídli jim pokrokový produkt na osvědčené platformě: k dnešnímu datumu je již v provozu více než 2000 TRAXX lokomotiv ve 20 zemích, celkem urazí vzdálenost větší než 300 milionů kilometrů ročně,“ uvádí Tomáš Holý, obchodní zástupce pro Českou republiku a Slovensko, Bombardier Transportation.

ČD Cargo a Bombardier podepsali kontrakt na dodání až 50 kusů TRAXX MS3 lokomotiv, s první částí dodávky na 10 lokomotiv. ČD Cargo bude lokomotivy používat v nákladní i osobní dopravě na tratích v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku a rozšíří své pole působnosti také do Slovinska a Chorvatska.

ČD Cargo lokomotiva TRAXX MS3 řady 388 002 v provozu blízko Krasíkova ve východní části České republiky (foto: Pavel Polák).

Bombardier Transportation Czech Republic

Leave a Reply

%d bloggers like this: