Nové vozy X-Wagen prošly ve Vídni testem na extrémní klimatické podmínky

Nové stříbrné vozy X-Wagen, které budou od roku 2025 nasazeny na novou plně automatizovanou linku metra, prošly zatěžkávacím testem na extrémní klimatické podmínky, které zkoumaly reakci vozu na silný mráz i horko.

Podle vídeňského dopravního podniku nemohly testy dopadnout lépe. Ve speciálním tunelu ve vídeňském Floridsdorfu zkoumali odborníci v posledních dnech reakci nového vozu X-Wagen na extrémní povětrnostní podmínky. Vozy vystavovali teplotám od -25 °C do +45 °C a k simulaci jízdy využívaly proud větru o rychlosti 80 km/h.

Důkladným testováním prověřoval vídeňský dopravní podnik správné nastavení chladících a topných zařízení soupravy v reakci na venkovní teploty. K velké radosti všech nový X-Wagen testy bravurně zvládl.

Tím ale série testů nekončí. V následujících dnech a týdnech bude nová šestidílná souprava metra složena a dále testována včetně zkoušky automatického provozu.

Nové vozy od Siemensu budou v případě úspěšného splnění všech testů uvedeny do provozu už v roce 2022, kdy budou využity jako nová souprava na linky metra U1 až U4. Na novou plně automatizovanou linku metra U5 by pak měly být vozy XWagen nasazeny od roku 2025.

Wiener Linien

Leave a Reply

%d bloggers like this: