Tuto neděli nepojede metro v úseku Nádraží Holešovice – Letňany, DPP bude modernizovat zabezpečovací zařízení

Po celou neděli 26. července 2020 bude obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Nádraží Holešovice – Letňany. DPP během výluky zavede náhradní autobusovou (XC1) i tramvajovou dopravu (XC). V úseku Nádraží Holešovice – Kobylisy lze využít jako náhradní dopravu také tramvajovou linku 17.

Práce na výměně stávajícího zabezpečovacího zařízení DPP zahájí v sobotu v noci po skončení provozu metra. Doposud používaná technologie elektronického stavidla pochází z roku 2004 a již neodpovídá současným požadavkům a potřebám provozu v pražském metru. Práce potrvají do pozdních nočních hodin z neděle na pondělí. Provoz metra na lince C bude plně obnoven opět od pondělí 27. července 2020. Na podzim a v příštím roce DPP zmodernizuje zabezpečovací zařízení také ve stanicích Depo Hostivař, Nádraží Holešovice a Letňany.

Doporučené přestupní vazby směr Kobylisy, Ládví a Sídliště Ďáblice

Pro cestující do/z oblasti Kobylis, Ládví či Sídliště Ďáblice DPP doporučuje využívat náhradní tramvajovou dopravu XC, která bude jezdit na trase Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice – Trojská – Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice v intervalu 7 – 8 minut. V úseku Nádraží Holešovice – Kobylisy ji DPP posílí o všechny spoje linky 17, díky čemuž bude interval v tomto úseku 3 – 4 minuty. Mezi zastávkami Nádraží Holešovice a Kobylisy bude v tomto směru možné v tramvajích přepravovat také jízdní kola.

Doporučené přestupní vazby směr Střížkov, Prosek a Letňany

Pro cestující do/z oblasti Střížkova, Proseku a Letňan DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC1, která bude jezdit na trase Nádraží Holešovice – Vychovatelna – Střížkov – Sídliště Prosek – Prosek – Nový Prosek – Letňanská – Letňany v intervalu 3 – 8 minut dle denní doby. Vybrané spoje XC1 z centra do Letňan DPP během nedělního odpoledne zdvojí.

Náhradní doprava

  • Náhradní tramvajová doprava XC v trase Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice – Trojská – Kobylisy – Ládví – Sídliště Ďáblice.
  • Náhradní autobusová doprava XC1 v trase Nádraží Holešovice – Vychovatelna – Střížkov – Sídliště Prosek – Prosek – Nový Prosek – Letňanská – Letňany.

Změny v provozu tramvají

  • Všechny spoje linky č. 17 budou vedeny v trase Levského (Sídliště Modřany) – Vozovna Kobylisy.
  • Linku č. 17 lze využít jako náhradní dopravu v úseku Nádraží Holešovice – Kobylisy.

Změny v provozu autobusů

  • Linka č. 144 bude ve směru od Polikliniky Mazurská prodloužena ze zastávky Kobylisy přes zastávky Ládví, Střížkov, Prosek a Nový Prosek do zastávky Letňany, kde je ukončena.

Jako náhradní dopravu v úseku Kobylisy – Ládví – Střížkov – Prosek lze využít i pravidelné autobusové linky č. 152 a 177.

DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: