Arriva řeší problémy v Plzeňském kraji, změnila organizaci práce a posiluje počty řidičů

V loňském roce vysoutěžil Plzeňský kraj nového autobusového dopravce, který zajišťuje dopravní obslužnost do roku 2030. Vítězem se stala společnost Arriva Střední Čechy, která nahradila od neděle 14. června 2020 dosavadního dopravce ČSAD autobusy Plzeň.

Na základě této smlouvy pořídila Arriva více než 300 nových autobusů v barvách Plzeňského kraje za téměř jeden a půl miliardy korun .

Cestující oceňují především nové klimatizované autobusy vybavené USB porty pro nabíjení drobné elektroniky a Wifi připojení v některých vozech. Přesto se na Arrivu vznesla kritika především za neodjeté či zpožděné spoje, neznalost tarifu a tras ze strany řidičů.

I přes nedostatkem řidičů se snaží Arriva tento problém vyřešit,  změnila dispečerské řízení a posílila počty řidičů. Nadále probíhá náborová kampaň a proškolování zaměstnanců.

Podle aktuálních informací bylo za poslední dva týdny vypraveno 99,98 % všech spojů. Celkově jich bylo přes 32 tisíc a pouze 0,02 % spojů nejelo do svého cíle kvůli technickým nebo personálním potížím.

Situaci v Plzeňském kraji hodnotíme jako stabilizovanou. Převzít ze dne na den tak obrovský objem dopravy v celém kraji není jednoduché, stejně tak jako nakoupit a zajistit provoz tří stovek nových autobusů, čtyř stovek řidičů a dalších zaměstnanců. Už dříve jsme velmi rychle změnili organizaci práce a posílili jsme počty řidičů o dalších deset “, uvádí pro portál Dopraváček tiskový mluvčí společnosti Arriva pan Jan Holub.

Od poloviny července se již na dopravce nevztahuje tzv. doba hájení a společnost Arriva bude od organizátora dopravy dostávat sankce za neodjeté spoje a další vzniklé nedostatky.

Při psaní stížnosti je velmi důležité uvést linku, nástupní stanici a konkrétní čas, abychom dokázali vše snadněji dohledat a nedošlo k omylu. Stížnosti, pochvaly a náměty mohou cestující posílat přes naše zákaznické centrum, nebo pomocí e-mailu info.plzen@arriva.cz“, dodal pan Jana Holuba.

Dopraváček / Martin Dufek

Leave a Reply

%d