RegioJet zveřejnil počty přepravených cestujících do Chorvatska

Přibližně 20 tisíc cestujících využilo během prvního měsíce vlaky společnosti RegioJet do Chorvatska. Denně je prodáno 600 – 1000 nových jízdenek.

Většina cestujících si kupuje jízdenky z a do stanic na území České republiky, přibližně 10 % jízdenek se prodá z a do Bratislavy. Cestující vybírají z několika druhů vozů – lůžkové kupé pro jednotlivce i pro skupiny, tichá kupé, kupé se sedačkami nebo cestování ve vozech Astra. Jako doplňkovou službu, si cestující mohou objednat také přepravu jízdního kola.

S ohledem na vysokou vyprodanost a obsazenost spojům má celý projekt vlaků do Chorvatska velmi příznivé ekonomické výsledky a RegioJet začíná připravovat provoz těchto vlaků již na příští sezónu, kdy chystá další novinky.

První spoj vyjel na trasu Praha – Brno – Bratislava – Lublaň – Rijeka v úterý 30. 6. – vlaky jezdily nejprve 3x týdně – od 10. 7. pak spoje jezdí denně v každém směru. Naprostá většina spojů směřujících do chorvatské Rijeky odjíždí z Prahy kompletně vyprodaná, přibližně polovina cestujících pak využívá v Rijece návazné autobusy, které rozvážejí cestující do třicítky nejpopulárnějších dovolenkových destinací na jadranském pobřeží – od Makarské až po Istrii.

Do konce prázdnin budou vlaky vypravovány denně a do 26. 9. 3x týdně, kdy v sobotu 26. 9. odjede z Rijeky poslední vlak.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: