Společnost Leo Express se přidala k iniciativě Zachraňme turismus

Iniciativa Zachraňme turismus propojuje firmy v sektoru cestovního ruchu, vzájemně pak spolupracují na překonání krize způsobené koronavirem. Jedním z příkladů jsou vouchery pro plošnou podporu turismu. Těmi vláda původně slíbila nakopnout celý sektor, ale nakonec je omezila pouze na lázeňská zařízení.

Cílem voucherů by mělo být plošně motivovat Čechy k tomu, aby svou dovolenou trávili v Česku a pomohli tak nastartovat cestovní ruch. Zároveň je budou motivovat k tomu, aby na své dovolené utratili více, čímž rozhýbají českou ekonomiku. Státu se následně na daních vybraných z fungující ekonomiky finance bohatě vrátí“, říká Emil Sedlařík, tiskový mluvčí společnosti Leo Express.

Vedle zvažovaných vládních voucherů připravujeme ve spolupráci s provozovateli online tržišť v turismu platformu na podporu prodeje služeb právě v cestovním ruchu, rovněž ve formě poukázek. Díky silnému obchodnímu partnerovi budeme oslovovat velké značky ke společné komunikaci. Projekt bude navíc provázán se systémy zaměstnaneckých benefitů, abychom zapojili zaměstnance firem do role spotřebitelů“, podotýká Tomáš Barčík z iniciativy Zachraňme turismus.

„Lidé by tak byli více motivováni využít tyto prostředky místo vlastních aut a došlo by tak nejenom k podpoře českých dopravců, ale zároveň by byly podpořeny ekologičtější varianty dopravy. Z těchto důvodu by měly být vouchery zavedeny v plošné variantě, aby skutečně pomohly nastartovat celý cestovní ruch a českou ekonomiku, nejenom byznys lázeňských zařízení. Vzhledem k původním proklamacím vlády jsme počítali, že takováto plošná varianta bude zavedena a pomůže tak obecně celému turismu,“ dodává Emil Sedlařík.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: Leo Express

Leave a Reply

%d bloggers like this: