RegioJet pořídil nové autobusy Irizar i8, obnovuje i linku do Krakova

Společnost RegioJet pořídila šest nových autobusů Irizar i8. Autobusy jsou vybaveny například samohasícím zařízením pro případ požáru, mají celokožené sedačky a pro cestující jsou v sedačkách instalovány monitory s rozlišením SD HD. Nové vozy mají i odnímatelnou sedačkou u otevíracích dveřích v boční stěně autobusu s přípravou pro instalaci plošiny pro vozíčkáře.
Aktuálně autobusy dopravce nasadil na lince Praha – Drážďany – Berlín a zpět, která je již v provozu 5x denně v každém směru.

Rychle se vracíme do původního rozsahu provozu naší dopravy. Vidíme, že cestující mají zájem s námi cestovat jak v rámci České republiky, tak do zahraničí. Naší strategií je co nejdříve překonat omezení způsobená COVIDEM 19 právě co nejrychlejším obnovením dopravy a také otevíráním nových linek nebo investicemi do nových autobusů a další železniční techniky,“ říká Ivana Kašická, ředitelka dopravy RegioJet.

Kromě toho se RegioJet vrací na polský trh a spustil opět provoz na autobusové lince Ostrava – Krakov a zpět s přímým napojením na vlaky RegioJet ve stanici Ostrava – Svinov.

Autobusová linka Ostrava – Krakov a zpět je v provozu denně v každém směru s odjezdem z Ostravy Svinova ve 13.20 (přípojný vlak z Prahy hl. n. odjíždí v 9:50) a příjezdem do Krakova v 15:50 hodin. V opačném směru z Krakova odjíždí autobus v 8:00 s příjezdem do Ostravy Svinova v 10:30 hodin s tím, že přípojný vlak RegioJet do Prahy odjíždí v 10:53 a do Prahy má příjezd ve 14.07 hodin. Z Ostravy Svinova do Krakova jede autobus nonstop a za trasu Ostrava – Krakov začíná cena jízdenek na 149 Kč.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: RegioJet

Leave a Reply

%d bloggers like this: