V novém systému „Pípni a jeď“ bylo v Brně prodáno 205 tisíc jízdenek za první měsíc

Podle dat Dopravního podniku města Brna bylo během prvního měsíce fungování nového systému „Pípni a jeď“ zakoupeno ve vozech bezkontaktně 205 tisíc jízdenek. SMS jízdenek a jízdenek koupených přes mobilní aplikace neubylo.

Zájem o novou formu nákupu jízdenek předčil naše očekávání a jsme rádi, že si na systém cestující rychle zvykají. Podle prvních výsledků na systém přešli zejména uživatelé jednorázových papírových jízdenek prodávaných v jízdenkových automatech, trafikách a ostatních místech smluvních distributorů. Jen v našich jízdenkových automatech a na předprodejích evidujeme pokles prodeje o 10 procent,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek s tím, že stále platí, že se v dohledné době podnik papírových jízdenek zbavovat neplánuje. „Svou roli zde hraje zvyk i to, že jízda každého z cestujících je jiná, a tak si vybírá takovou variantu, která mu vyhovuje,“ dodal Havránek.

„Nejčastěji jsme řešili praktické dotazy ohledně nákupu a volby správné jízdenky, výjezdů do regionu a také časovou prodlevu při odečítání sumy za jízdné. Dopravní zúčtovací centrum sice provádí výpočet částky v noci, ale reálně banky odečet provádí v řádu několika dní, třeba i týdne. U karet Mastercard dochází v této prodlevě k blokaci 1Kč,“ řekl k novému systému vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: