Pendolino se představí v Karlových Varech v sobotu 29. srpna 2020

Od 1. září bude Pendolino zajíždět na své trase Karlovarským krajem až do Karlových Varů. Na prodloužení jízdy vlaků InterCity Pendolino 504 / 505 se dohodli zástupci Českých drah a Karlovarského kraje.

V sobotu 29. srpna proběhne na „horním“ nádraží v Karlových Varech od 10 do 13 hodin prezentace Pendolina. Pro návštěvníky jsou připravené komentované prohlídky rychlovlaku a pro děti program přímo v jednom z vagónů.

Těší mě, že se nám společnými silami s Karlovarským krajem podařilo zavést přímé, velmi pohodlné spojení lázeňské metropole nejen s Prahou, ale také s Pardubicemi, Olomoucí a severní Moravou,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod a doplňuje: „Za necelých 7 hodin cesty a bez přestupu tak lze urazit trasu mezi severní Moravou až do Karlových Varů dlouhou více než 600 kilometrů.“

Pro náš kraj je to velká událost, rychlovlak Pendolino nabízí moderní a komfortní možnost dopravy po železnici pro občany našeho regionu i pro budoucí návštěvníky z celé republiky. Od začátku září je to další z vítaných způsobů, jak se pohodlně dostat z Karlových Varů a Sokolova do Prahy, dále do Olomouce či Ostravy,“ vysvětluje hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Pendolino pojede 29. srpna 2020 v 6:26 z Prahy, v 8:42 z Mariánských Lázní, v 9:04 z Chebu, v 9:35 ze Sokolova. Těsně před 10. hodinou dopolední bude na „horním“ nádraží v Karlových Varech. Odtud odjíždí zpět do Prahy v 13:37.

Podle informací dopravce bude jednosměrná prezentační jízda stát z Mariánských Lázní, Chebu a Sokolova do Karlových Varů 20 korun a zakoupit ji mohou cestující přímo ve vlaku u průvodčího.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: