Parní vlak připomene 120. výročí Posázavského pacifiku, vyrazí i na okružní trasu za hranice metropole

V sobotu 29. srpna vypraví České dráhy parní vlak, který připomene 120. výročí tzv. Posázavského pacifiku, v neděli se pak můžou cestující celkem dvakrát svézt historickým vlakem „Párou Prahou“, který pojede po okružní trase ze Smíchova přes Prokopské a Dalejské údolí do Rudné u Prahy a Hostivice a po tzv. Pražském semmeringu zpět na Smíchov. Všechny tyto víkendové vlaky poveze parní lokomotiva „Papoušek“. Půjde zároveň o její první jízdu pro veřejnost po roce, kdy byl odstaven pro technickou závadu. Jízdenky jsou v prodeji u všech pokladen Českých drah.

Sobota 29. srpna 2020 – parní vlak do Posázaví

Parní jízda v sobotu 29. srpna připomene 120. výročí zprovoznění tzv. Posázavského pacifiku, a to v úseku mezi Prahou, Vraným nad Vltavou a Čerčany. Vlak bude odjíždět v 9:30 z pražského smíchovského nádraží a pojede přes Vrané nad Vltavou, Davli, Jílové u Prahy a Krhanice do Týnce nad Sázavou. Než se vydá na další cestu, budou mít cestující dostatek času prohlédnout si město a jeho památky včetně hradu. Z Týnce (odj. 14:22) bude parní vlak pokračovat do Čerčan a přes Senohraby, Mnichovice a Říčany se vrátí zpět na smíchovské nádraží. Vlak poveze parní lokomotiva „Papoušek“ a v soupravě budou řazené historické vozy „Rybáky“. Chybět nebude ani bufetový vůz.

Neděle 30. srpna – nostalgická jízda „Párou Prahou“

V neděli 30. srpna vypraví České dráhy další oblíbený historický vlak, který sveze fanoušky železniční nostalgie po okružní trase za západními hranicemi metropole. Připravené budou opět dvě jízdy, které budou začínat ve stanici Praha-Smíchov. Soupravu historických vozů tzv. „Rybáků“ poveze parní lokomotiva „Papoušek“. Vlak příznačně nazvaný „Párou Prahou“ letos pojede ještě v neděli 18. října.

První jízda bude začínat na Smíchově v 10:19, druhá pak ve 14:57. Cestující si budou moci vybrat, jestli pojedou celou okružní trasu nebo jen její část. Podle toho si vyberou okružní nebo úsekovou jízdenku. U obou okružních jízd je v Hostivici plánovaná zhruba třiceti- až čtyřicetiminutová přestávka, během které budou mít zájemci možnost prohlédnout si parní lokomotivu. Od jednotlivých míst zastavení je navíc možné naplánovat řadu pěkných výletů.

ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: