České dráhy zatím provoz vlaků do Maďarska zachovají bez omezení

V souvislosti s omezením vstupu cizinců do Maďarska nebude aktuálně od 1. září 2020 zastaven provoz mezistátních vlaků do a z Maďarska. Vlaky EuroCity Metropolitan, Hungaria a Báthory a vlak EN Metropol pojedou podle plánovaných jízdních řádů z / do Budapešti.

V souvislosti s omezením přijatým Maďarskem však může dojít k omezení některých služeb ve vlacích, jedná se především o provoz restauračních a “spacích” vozů. Aktuálně tak nebude zařazen restaurační vůz maďarských železnic do vlaku Hungaria. České dráhy připravují pro tento vlak jako náhradu nabídku občerstvení ČD Minibar v úseku Brno – Praha – Brno. Další omezení se budou týkat provozu lůžkových a lehátkových vozů v trase Praha – Budapest a Budapest – Warszawa, které od 1. září také nepojedou. 

Cestující v současnosti mohou žádat o provedení návratku z jízdních a rezervačních dokladů (místenek a lůžkových či lehátkových příplatků) zakoupených u pokladní přepážky v předprodeji do jakékoliv stanice v Maďarsku s prvním dnem platnosti 1. až 30. září 2020. Návratek z vrácených dokladů bude poskytnut v plné výši beze srážky (důvody nejsou na straně cestujícího). Pokud cestující zakoupil doklad e-Tiket, může o návratek požádat přímo na e-shopu ČD. Cestujícím, kteří plánují cestu 1. října a později, doporučujeme s nákupem dokladů počkat na pozdější termín.

V případě, že cestující musí nutně do Maďarska cestovat, tak si může cestovní doklady do všech obvyklých stanic v Maďarsku zakoupit, a i nadále využít železniční dopravu. Po příjezdu do Maďarska musí cestující postupovat podle pokynů maďarských orgánů.

ČD

Leave a Reply

%d bloggers like this: