V sobotu se ve stanici Praha-Dejvice uskuteční Rodinný den Správy železnic, ukázky své činnosti předvedou i drážní hasiči

Nádraží v Praze-Dejvicích bude tuto sobotu dějištěm Rodinného dne Správy železnic. Na návštěvníky akce čeká bohatý program pro všechny věkové kategorie. Jeho součástí budou i jízdy historických vozidel, které připravily jako partner akce České dráhy v rámci svého regionálního dne železnice.

Rodinný den proběhne v Praze-Dejvicích v době od 10 do 16 hodin. Pro návštěvníky bude připravena spousta zábavy, stejně tak řada kulturních vystoupení. Děti se budou moci zúčastnit nejrůznějších sportovních disciplín, soutěží a workshopů.

Chybět nebudou ani stánky s informacemi o přípravě výstavby vysokorychlostních tratí v Česku nebo o plánovaných i probíhajících stavbách na železnici. Prostor dostanou také pravidla bezpečné železnice s tematickou soutěží o ceny a prezentace Správy železnic coby perspektivního zaměstnavatele. Ukázky své činnosti předvedou drážní hasiči.

V dopoledních hodinách vyjede na trasu z Masarykova nádraží do Dejvic a zpět zvláštní parní vlak. V pravidelných intervalech se pak mezi oběma stanicemi uskuteční jízdy unikátního parního vozu Komarek a legendárního motorového vozu řady 831, známého pod přezdívkou Kredenc.

Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: