FlixBus spouští iniciativu na podporu českého turismu #VyletproCesko

FlixBus přichází s podzimní iniciativou na podporu tuzemského cestovního ruchu #VyletproCesko. Cestujícím nabídne 30% slevu na jízdné po České republice pro období října a listopadu a přes tisíc volných jízdenek rozdá těm, kteří se zapojí do programu a pomohou šířit myšlenku iniciativy na sociálních sítích. Jejím cílem je pomoci turismu a subjektům v oblasti cestovního ruchu, které koronavirová krize a opatření s ní spjatá zasáhla nejvíce a mohou ještě do konce roku čelit finanční tísni a existenčním problémům.

Letos by pomohlo, kdyby se turistická sezona prodloužila minimálně do října, samozřejmě za dodržování bezpečnostních opatření. Regiony by tak měly více času vzpamatovat se z propadů souvisejících s jarním nouzovým stavem a chybějícími zahraničními návštěvníky,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Cestovní ruch patří mezi odvětví zasažená koronavirovou krizí nejvíce. Podle Českého statistického úřadu přijelo ve druhém čtvrtletí do hromadných ubytovacích zařízení v České republice na 988 tisíc hostů, z toho 861 tisíc domácích a 127 tisíc zahraničních. To je 70% propad v případě tuzemských turistů a 96% propad v případě zahraniční klientely ve srovnání s předchozím rokem.

Každý z nás teď může přispět k uzdravení české ekonomiky a turismu – a to hlavně tím, že se rozhodne vydat ještě jednou v letošním roce někam na výlet. Cestování po hlavní sezóně je navíc finančně výhodnější a přinese intenzivnější zážitky,“ dodává Čmielová.

FlixBus

Leave a Reply

%d bloggers like this: