Vozový park SAD Prievidza se rozrostl o šest nových autobusů Crossway

Zařazením šesti nových autobusů Crossway LE LINE do provozu zakončila společnost SAD Prievidza Evropský týden mobility. Na jejich koupi se finančně podílel i kraj. Autobusy budou jezdit na šestnácti linkách v rámci okresu Prievidza.

Autobusy od vysokomýtského výrobce jsou klimatizované , vybaveny například USB porty pro dobíjení drobné elektroniky, panely s online informacemi o spojích, mají k využití i bezplatné WiFi připojení. Kapacita nových vozidel je 90 cestujících , z toho 46 míst k sezení.

” Záleží nám na tom, aby co nejvíce lidí cestovalo veřejnou osobní dopravou, proto investujeme prostředky i do obnovy příměstských autobusů, které veřejné služby provádějí. Tyto autobusy jdou s moderními trendy, disponují bezplatným WiFi připojením a  ekologickým motorem EURO 6 , který je šetrný vůči životnímu prostředí, “řekl předseda TSK Jaroslav Baška.

“Aktuálně jezdí v rámci příměstské autobusové dopravy 165 autobusů, přičemž se nám snížil průměrný věk na 6,5 roku ,” vysvětlil generální ředitel SAD Prievidza Michal Danko.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: SAD Prievidza

Leave a Reply

%d bloggers like this: