Lokomotivy Siemens Vectron získaly schválení pro provoz v Dánsku

Lokomotivy Vectron verze AC získaly dne 25. září 2020 oficiální schválení do provozu od dánského úřadu pro dopravu „Trafik-, Bygge og Boligstyrelsen“. Schválení je významným milníkem pro uvedení do provozu všech 42 lokomotiv Vectron, které si objednaly Dánské státní železnice (DSB) od společnosti Siemens Mobility během posledních dvou let. První tři lokomotivy budou dodány zákazníkovi již v září 2020.

“S Vectrony získávají Dánské státní železnice flotilu moderních lokomotiv, která se vyznačuje kvalitou a vysokou spolehlivostí. Schválení a uvedení do provozu Vectronu v Dánsku je důležitým příspěvkem k zajištění udržitelné evropské železniční dopravy. Obzvláště nás těší, že můžeme lokomotivy předat našim zákazníkům dříve, než bylo původně plánováno,“ říká Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility.

„Pro DSB začíná budoucnost dodávkou těchto prvních tří lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility. Elektrické lokomotivy budou mít pozitivní vliv na naši ekologickou stopu, a to ve vztahu ke spotřebě energie a lokálním emisím, a budou dále podporovat cíle DSB poskytovat udržitelný, spolehlivý a flexibilní provoz vlaků, který bude přínosem pro naše cestující,“ říká Flemming Jensen, generální ředitel DSB.

Nové lokomotivy pro DSB budou provozovány v Dánsku a Německu a budou použity především v regionální dopravě spolu s dvoupodlažními osobními vozy DSB. Všechny lokomotivy disponují maximálním výkonem 6 400 kW a dosahují nejvyšší provozní rychlosti 200 km/h. Vectron AC je navržen pro provoz na napěťových systémech 25 kV / 50 Hz i 15 kV / 16,7 Hz a je vybaven jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS a národními vlakovými zabezpečovači PZB / LZB a DK-STM.

Lokomotivy Vectron zařadilo do svých flotil už 50 zákazníků, kteří celkem objednali přes 1000 těchto vozidel. Vectron lze nyní, včetně nového schválení v Dánsku, provozovat ve 20 evropských zemích. Lokomotivy jsou certifikovány pro provoz v Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku.

Siemens Mobility, s.r.o.

Leave a Reply

%d