Dopravní podnik města Brna omezí vybrané spoje

V souvislosti s vládními nařízeními a poklesem počtu cestujících Dopravní podnik města Brna ruší školní autobusové linky a upraví provoz ostatních. Školní spoje nepojedou od středy 14. října, omezení provozu ostatních linek čeká cestující v týdnu od 19. října.

Počet cestujících v posledních dnech opět klesá, spoje jsou vytížené v průměru na 75 procent. Očekáváme, že nová vládní nařízení budou mít za následek další propad poptávky po našich službách. Od středy proto přistoupíme ke zrušení školních linek a v následujícím týdnu pak přejdeme u většiny linek na prázdninové jízdní řády. Provoz nejvytíženějších páteřních linek však zůstane zachován v běžném režimu,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Již platné změny v provozu MHD

  • Omezení rozsahu noční dopravy, zejména v nocích o víkendu.
  • Omezení posilových spojů do akademických oblastí.

Omezení provozu MHD od středy 14. října

  • Přerušen provoz školních autobusových linek š85 – š88.

Omezení provozu v týdnu od pondělí 19. října

  • Většina linek MHD v Brně přejde na prázdninový provoz, výjimkou jsou páteřní linky (např. tramvajové linky 1, 6, 8 a trolejbusové linky 25 a 26), jejichž provoz zůstane zachován v běžném režimu jako je tomu nyní.

Celou situaci a vytíženost spojů budeme nadále sledovat. Pokud to bude potřeba, jsme schopni rychle reagovat a provoz linek upravovat,“ dodal dopravní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl.

Revizoři DPMB při své práci upozorňují cestující na nutnosti nošení roušek na zastávkách.

DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: