Dopravní podnik v Brně vyzdobil interiér dvou tramvají výraznými polepy

Ve dvou dalších tramvajích typu K3R-N nechal Dopravní podnik města Brna po jejich opravě vyzdobit interiéry výraznými polepy.

Po Brně už tak budou jezdit čtyři vozy K3R-N s polepem interiéru, předchozí dva nesou motivy vesmíru a krajiny.

První dvě tramvaje typu K3R-N nechal DPMB opatřit polepem znázorňujícím vesmír a krajinu na jaře loňského roku. Po opravách dvou zbývajících tramvají tohoto typu se pak nabízelo v projektu pokračovat. Tentokrát podnik zvolil v jednom voze motiv pestrobarevné džungle a ve druhém památek města Brna

Reakce cestujících na první dvě tramvaje s netradičním polepem byly velmi kladné. Z tohoto důvodu jsme vyzdobili interiér i ve zbývajících dvou tramvajích typu K3. Folie prostory vozů nejen oživí, ale mají také antivandalskou funkci, kdy je možné z nich případné nečistoty lehce setřít,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Cestující se tramvajemi svezou v pracovní dny nejčastěji na lince 5, o víkendech na lince 12. Jejich přesnou polohu si zájemci mohou najít v aplikaci DPMBinfo – čísla vozů jsou 1751 – 1754.

Opatřit další tramvaje podobným polepem dopravce neplánuje. Záměr se týkal pouze vozů tohoto typu, u kterých bylo nutné v rámci renovace opravit i interiérové obložení.

TZ DPMB s úpravami redakce

Leave a Reply

%d bloggers like this: