DPP uzavře vestibul stanice metra Anděl – Na Knížecí , čeká ho celková modernizace

Od neděle 1. listopadu 2020 se uzavře vstup do stanice metra Anděl z vestibulu Na Knížecí. Dopravní podnik hl. m. Prahy začne s celkovou rekonstrukcí. Zmodernizovaný vestibul plánuje DPP opět zprovoznit na konci srpna 2021.

V rámci modernizace vestibulu DPP ve dvou etapách odstraní průsaky do stanice, zrekonstruuje výstupy do uliční úrovně, vymění původní podhledy, osvětlení či eskalátory za nové – moderní značky Thyssen s dopravním zdvihem 30 680 mm, sklonem 30° a dopravní rychlostí 0,75 m/s.

Během první etapy zůstane podchod otevřen. Od 2. ledna 2021, v rámci druhé etapy, během které bude DPP rekonstruovat samotný vestibul a výstupy do uliční úrovně, bude uzavřen i samotný podchod.

Výstup Na Knížecí ze stanice metra Anděl bude po celou dobu modernizace vestibulu uzavřen. Cestujícím bude sloužit výstup na opačné straně stanice Anděl, tj. do Nádražní, resp. Plzeňské ulice, který DPP zrekonstruoval v letech 2017 a 2018.

V souvislosti s uvedenou uzavírkou dochází v dotčené oblasti ke změnám trasy a zastávek autobusových linek č. 120, 137 a 231.

Zdroj: DPP

Revitalizaci provede sdružení „Eskalátory Anděl/Na Knížecí – HOCHTIEF CZ – SYNER“. Předpokládané celkové náklady na tuto investiční akci jsou cca 280 milionů Kč, přičemž na část “strojní zařízení“ chce DPP využít finanční dotace z prostředků EU.

Dopraváček / Jiří Bastl, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: