Pražští radní schválili záměr zřízení nové tramvajové trati ke křižovatce ulic Budějovická a Bystřická

Momentálně se staví nová tramvajová trať mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova, na kterou nově schválená tramvajová trať naváže. Bude dlouhá celkem 700 metrů a zprovoznění se plánuje do tří let.

Rada hl. m. Prahy schválila záměr zřízení nové tramvajové trati na svém pondělním jednání.

Zastávka Pankrác bude přímo v ulici Na Pankráci napojena bezbariérovým přechodem pro chodce a současně i z podchodu pod ulicí Na Pankráci. Navržená poloha stanice Pankrác podle náměstka Scheinherra významně zlepší přestupní vazbu tramvaj – metro proti stavu po obnovení tramvajové trati před ulicí Hvězdova.

Zastávka s názvem Bystřická je situována na počátku Budějovické ulice u stejnojmenné boční ulice. Konečná bude řešena jako úvrať pro provoz obousměrných vozů.

Schválením radou se tato trať prodlouží až ke křižovatce ulic Budějovická a Bystřická. Tramvaj v této oblasti bude při výluce stanice Pankrác v rámci stavby metra D sloužit jako náhradní doprava a po dokončení prací na Pankráci výrazně zlepší dopravní obsluhu pro místní. Lidé nebudou muset do metra, když budou potřebovat kousek popojet,“ řekl náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Při pořizování projektové dokumentace bude kladen důraz na technickou koordinaci s projektem metra D.

Stavba nové tramvajové trati mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova
Stavba nové tramvajové trati mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova

Dopraváček / Martin Dufek a Pavel Šejna, zdroj: MHMP

Leave a Reply

%d bloggers like this: