Škodovácké tramvaje v Turecku překonaly hranici dvou milionů kilometrů

Dva miliony kilometrů ujela flotila nízkopodlažních vozidel v tureckém městě Eskişehir. Zajímavostí je, že tramvaje jsou vybavené výkonnými trakčními bateriemi pro jízdu na trasách bez trolejového vedení.

Jubilejní hranici 2 milionů kilometrů za pouhé dva roky provozu pokořily v Eskişehiru naše tramvaje v říjnu letošního roku, díky spolehlivé službě je s vozidly dopravní podnik velmi spokojen. V Eskişehiru zajišťuje garanční služby stálá servisní skupina našich specialistů, kteří spolupracují s kolegy z tamního dopravního podniku,“ sděluje service manager Škody Transportation Matěj Mottl.

ForCity Classic Eskişehir jsou 100% nízkopodlažní tramvaje, což umožňuje rychlý výstup a nástup cestujících a zaručuje i bezbariérový přístup. Vozidla mají neotočné podvozky pro rozchod 1000 mm. Mezi výhody vozů patří vysoká kapacita nebo vyvážené rozmístění nástupních dveří po celé délce vozidel. Pětičlánková jednosměrná tramvaj o délce 30 m pojme více než 270 cestujících.

Pro společnost Škoda Transportation je právě turecký trh velmi zajímavý. „V dalším tamním městě Konya plzeňské strojírny již od roku 2015 vozí cestující plně nízkopodlažní škodovácké tramvaje ForCity Classic,“ dodal ředitel Servisu Škody Transportation Radek Elhota. Škoda Transportation do Konye dodala šedesát moderních nízkopodlažních tramvají a také dvanáct tramvají s bateriovým pohonem.

TZ Škoda Transportation s úpravami redakce

Leave a Reply

%d bloggers like this: