České dráhy zabodovaly, umístily se na 3. místě v kategorii Zaměstnavatel roku nad 5000 zaměstnanců

Společnost České dráhy dnes převzala ocenění v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2020. V kategorii Zaměstnavatel roku nad 5000 zaměstnanců získaly 3. místo v celostátním měřítku.

Kategorie Zaměstnavatel roku nad 5000 zaměstnanců oceňuje velké společnosti, které jsou schopné i přes svou velikost zachovat příjemné pracovní prostředí a zajistit svým zaměstnancům co nejlepší podmínky pro jejich práci.

Ocenění si velmi vážíme. V kategorii nad 5000 zaměstnanců figurují hlavní hráči české ekonomiky, proto je třetí příčka skvělým výsledkem a zároveň závazkem do budoucna. Pro nás to znamená, že nás veřejnost vnímá jako společnost, která se dokáže o zaměstnance dobře postarat. Právě ti tvoří hlavní díl úspěchu,“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČD Václav Nebeský.

Ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku je součástí Výročních cen Klubu zaměstnavatelů 2020. Hodnocení Zaměstnavatel roku se již 17 let zaměřuje na společnosti v České republice z pohledu lidských zdrojů.

Vedle ekonomických ukazatelů hodnotu společnosti určuje i její přístup ke svým zaměstnancům. Firemní kultura vytváří úroveň podnikatelského prostředí i náladu ve společnosti. Firmy, které v hodnocení uspěly, mají několik společných rysů, například to, že více investují do vzdělávání a rozvoje zaměstnanců, kteří mají větší prostor pro kariérní růst,“ upřesňuje Monika Horáková, ředitelka Odboru péče o zaměstnance Českých drah.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: