Řidičům DPMB slouží nové odpočinkové místnosti ve vozovnách Komín a Husovice

Dopravní podnik města Brna pokračuje ve zvelebovaní zázemí pro řidiče, tentokrát ve vozovnách Komín a Husovice. Souběžně pokračuje projekt obnovy sociálního zázemí pro řidiče na konečných zastávkách, jen letos DPMB obměnil tři buňky, v příštím roce přijdou na řadu další čtyři. Staré buňky jsou postupně nahrazovány novými ocelovými stavbami v šedo-červené barvě.

V letošním roce byly tímto způsobem zmodernizovány buňky na konečných Jírovcova, Maloměřický most a Babická, v příštím roce se modernizace dočkají Rakovecká, Ukrajinská, Ústřední hřbitov a Kárníkova.

Běžně místnost využije 20-30 řidičů denně, v současné době pandemie dopravce doporučujeme místnosti využívat jen v nejnutnějším případě.

Chceme, aby se řidiči cítili dobře nejen přímo při výkonu své profese, ale i v době, kdy mají přestávku a potřebují si vydechnout. Odpočinkové místnosti ve vozovnách Komín a Husovice získaly novou výmalbu a vybavení, po Novém roce k nim přibudou nová zázemí v Medlánkách, a to jak pro řidiče autobusů, tak tramvají,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Dosavadní vybavení a stav místností byl nevyhovující. Proměna v oázy klidu obnášela mj. nové podlahy, elektroinstalace, osvětlení a technické vybavení. Náklady podnik vyšly na více než milion korun.

Další investicí DPMB v této oblasti je stavba nové trolejbusové výpravny ve Slatině. Součástí stavby, která má být hotová do konce roku, budou kanceláře, WC a technická místnost. Nová výpravna bude mít rovněž klimatizaci a vegetační střechu. Nahradí tak stávající výpravnu, která nesplňuje potřebné technické parametry.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: