Od 13. prosince 2020 dochází k rozšíření integrace do oblasti Rožmitálska

Od neděle 13. prosince 2020 dojde k rozšíření integrace veřejné dopravy do oblasti Rožmitálska. Zavedeny budou 4 nové linky a 3 stávající budou změněny. Zrušeny budou 4 linky mimo systém PID. Jednotlivé linky budou mezi sebou provázány, čímž dojde k plošnější a efektivnější obsluze území. Provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů.

Oblast Rožmitálu pod Třemšínem

S integrací Rožmitálska vzniknou v oblasti 3 nové linky PID. Páteřní linka 521 zajistí pravidelné spojení v trase Příbram – Rožmitál pod Třemšínem – Věšín, přičemž v Příbrami bude navazovat na stávající linky 393 a 395 z/do Prahy a v Rožmitále p. Tř. na linku IDP 423 z/do Plzně. Linka bude jezdit v intervalu ve špičkách cca 20-30 minut a v dopoledním sedle cca 60 minut. Část spojů bude přímých z/do Prahy bez nutnosti přestupu (do Prahy ráno 3 přímé spoje a odpoledne 1 přímý spoj, z Prahy ráno 1 přímý spoj a odpoledne 3 přímé spoje). V ostatních případech je však spojení zajištěno s přestupem v zastávce Příbram, sídl. II. poliklinika. Pro zpřehlednění a zrychlení cesty je v Příbrami sjednocena trasa a zastávky všech spojů (ve směru z Rožmitálu ulicemi K. Pobudy a Kladenská, ve směru do Rožmitálu ulicí Kladenskou a přes zast. Březové Hory, rozc. Zdaboř). Zachováno bude vybranými spoji přímé spojení do zastávek Příbram, prům. zóna a Příbram, Jiráskovy sady. Ke sjednocení jízdních řádů dojde mezi sobotou a nedělí, kdy je přímý spoj odpoledne do Prahy provozován i v sobotu. Zaveden bude také nový spoj v 19:45 z Rožmitálu do Příbrami, který zajistí přípoj na poslední spoj linky IDP 423 z Plzně. V omezeném režimu bude zachováno zajíždění vybraných spojů do obce Láz, kde v pracovní dny zajišťuje obsluhu především linka 509.

Linka 522 je vedena v trase Rožmitál pod Třemšínem – Hvožďany se zajížděním většiny spojů do Hutí p. Tř. a Starého Smolivce. V uvedeném úseku je zachován 1 pár přímých spojů z/do Prahy. Linka je v provozu pouze v pracovní dny.

Linka 509 zajišťuje spojení v trase Trhové Dušníky – Příbram – Bohutín – Láz. Linka je v provozu pouze v pracovní dny.

Na spojích linek 393 a 395, které jedou bez přestupu přímo v trase Rožmitál p. Tř. – Praha a zpět bude změněn režim v Příbrami následovně: ve směru do Prahy budou tyto spoje vedeny ulicemi K. Pobudy a Kladenská pod číslem linky 521 do zastávky Příbram, sídl. II. poliklinika a dále jako linka 393, resp. 395 do Prahy. Ve směru z Prahy dojde ke změně čísla již v zastávce Příbram, Jiráskovy sady a dále jedou pod číslem 521. Na lince 395 dojde k přetrasování vybraných spojů v rámci města Příbram tak, že všechny pojedou přes zastávky v ul. Školní a na Zdaboři.

Z důvodu nízké poptávky je zrušen provoz na lince D31 v úseku Kasejovice – Starý Smolivec.

Provozovatelem všech výše uvedených linek je dopravce ARRIVA Střední Čechy.

Oblast Dobříš – Příbram

Na základě vyhodnocení provozu prodloužené linky 317 v roce 2019 o úsek Dobříš – Příbram dojde ke zkrácení této linky do úseku Praha, Smíchovské nádr. – Dobříš a k zavedení nové linky PID 517 v trase Dobříš – Příbram, sídl. Archiv. Tato změna umožní efektivnější využití kapacitních kloubových vozů v relaci s vyšší přepravní poptávkou a uzpůsobení jízdního řádu nové linky potřebám cestujících z obcí Obořiště a Dlouhá Lhota.

Dopravcem obou uvedených linek je dopravce MARTIN UHER.

Zavedení nových autobusových linek PID

Číslo linkyTrasa linky
509Trhové Dušníky – Příbram, aut. nádr. – Bohutín – Láz, HorníJízdní řád
517Dobříš, nám. – Příbram, sídl. ArchivJízdní řád
521(Příbram, Jiráskovy sady Příbram, aut. nádr.  – Bohutín – Vranovice – Rožmitál pod Třemšínem, aut. st. – VěšínJízdní řád
522Rožmitál pod Třemšínem, aut. st. – HvožďanyJízdní řád

Změny na stávajícíh autobusových linkách PID

Číslo linkyTrasa linky
317Praha, Smíchovské nádraží – Dobříš, nám.  – Příbram, sídl. Archiv· Linka je zkrácena do trasy „Praha, Smíchovské nádraží – Dobříš, nám.Jízdní řád
393Praha, Smíchovské nádraží – Příbram, Drkolnov, Podbrská (- Příbram, Březové Hory, rozc. Zdaboř)· Změna přímých spojů jedoucích z/do Rožmitálu pod TřemšínemJízdní řád
395Praha, Smíchovské nádraží – Dobříš, nám. – Příbram, Drkolnov, Podbrská (- Příbram, Březové Hory, rozc. Zdaboř)· Na lince se ruší zastávky „Příbram, sídl. nám. 17. listopadu“ a „Příbram, sídl. Kladenská„; všechny spoje jsou tak vedeny přes zastávky „Příbram, Školní III. poliklinika„, „Příbram, Školní kruhový objezd“ a „Příbram, Zdaboř, NemocniceJízdní řád

Zrušené autobusové linky SID

Číslo linkyTrasa linkyNahrazena linkou PID
300 030Trhové Dušníky – Příbram – Bohutín509
300 031Příbram – Rožmitál pod Třemšínem – Věšín – Kasejovice521
300 032Rožmitál pod Třemšínem – Hvožďany522
300 033Příbram – Narysov – Bohutín – Láz509

Změny na stávajících autobusových linkách SID

Číslo linkyTrasa linky
300 023Příbram – Bohutín – Třebsko – Rožmitál pod Třemšínem
· změna spojů
300 024Hvožďany – Březnice – Příbram
· změna spojů
300 028Příbram – Milín – Březnice – Rožmitál pod Třemšínem
· změna spojů
300 034Nepomuk – Rožmitál pod Třemšínem – Březnice – Mirovice
· změna spojů

Změny názvů zastávek

V rámci zlepšení orientace cestujících, zpřehlednění jízdních řádů a sladění s pravidly českého pravopisu a oficiálními částmi obcí se mění následující názvy zastávek:

PŮVODNÍ NÁZEVNOVÝ NÁZEV
Bohutín,Vysoká Pec,zahr.kolonieBohutín,Vysoká Pec,zahrádky
Hvožďany,,PlaninyHvožďany,Planiny
Hvožďany,MýtaHvožďany,Roželov,Mýta
Hvožďany,,Na dědkuHvožďany,Vacíkov,Na Dědku
Hvožďany,Roželov,háj.Hvožďany,Roželov,Na Sedlečku
Láz,,dol.Láz,,Dolní
Láz,,hor.Láz,,Horní
Rožmitál p.Tř.,Hutě,IRožmitál p.Tř.,Hutě p.Tř.,Přední
Rožmitál p.Tř.,Hutě,IIRožmitál p.Tř.,Hutě p.Tř.,Zadní
Rožmitál p.Tř.,,JednotaRožmitál p.Tř.,,Tyršova
Rožmitál p.Tř.,ŠtěrbinaRožmitál p.Tř.,Voltuš,Trepanda
Trhové Dušníky,,zast.Trhové Dušníky,,Litavka

Ropid

Leave a Reply

%d bloggers like this: