Správa železnic opraví výpravní budovu ve Veselí nad Lužnicí

Kompletní přestavba celého objektu je cílem rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Veselí nad Lužnicí. Správa železnic už vypsala tendr na dodavatele stavebních prací. Ty budou mimo jiné zahrnovat změny uspořádání interiéru budovy, vybudování toalet přístupných z haly i nových komerčních prostor a přesunutí kotelny do suterénu. Zahájení stavebních prací se plánuje na leden příštího roku, realizace stavby bude trvat 12 měsíců a vyjde na 56,9 milionu korun.

Součástí rekonstrukce výpravní budovy bude také oprava fasády z režného zdiva, při které se obnoví poškozené štukatérské prvky do původní podoby. Dále dojde k výměně dveří a oken, pro zachování původního historického rázu budovy se použijí dřevěná špaletová okna. Rekonstrukcí projde také střecha budovy včetně nového krovu.

V interiéru se změní dispoziční uspořádání ve všech podlažích budovy. V 1. podlaží se vybudují nové toalety, které budou nově přístupné z haly, dále se zde vytvoří nové komerční prostory a dojde k demolici a přesunutí kotelny do suterénu. Ve 2. podlaží se zrekonstruují kancelářské prostory pro potřeby zaměstnanců Správy železnic, 3. podlaží bude stavebně připraveno pro budoucí komerční využití. V celé budově se rovněž obnoví rozvody kanalizace, vody, topení, vzduchotechniky, klimatizace a elektroinstalace.

Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: